رونق تولید ملی | Thu, 18 Apr 2019

همایش بین المللی شعر خرداد در آبادان برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش بین المللی شعر خرداد در آبادان برگزار شد

مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / فرهنگی هنری مذهبی

همایش بین المللی شعر خرداد در آبادان برگزار شد

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح این همایش در سالن مهر آبادان، انتقال افکار و اندیشه های امام خمینی (ره) با زبان هنر را عامل موثر تبلیغ فرهنگ غنی انقلاب و تبیین شخصیت فقهی، دینی و سیاسی بنیانگذار جمهوری اسلامی عنوان کرد.

محمدسعید انصاری افزود:بدون تردید نام امام خمینی(ره) با تاریخ معاصر جهان آمیخته است و به ویژه برای مسلمانان نامی آشنا و محبوب است.

وی اظهار داشت:امام خمینی، مرد قرن و احیاگر میراث عظیم اسلامی در جهان امروز است و نیاز است تا شخصیت این بزرگوار با زبان هنر به ویژه شعر به جهانیان، علاقه مندان و ارادتمندان آن حضرت معرفی شود.

انصاری گفت:راه های مختلفی برای شناسایی آرا و اندیشه های سیاسی یک اندیشمند وجود دارد و برای شناخت اصول مکتب سیاسی امام خمینی می توان از هنر نیز بهره گرفت.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این همایش گفت:این سازمان تلاش می کند تا با برگزاری برنامه ها و همایش های مختلف بین المللی، تحولی در بعد اقتصادی و فرهنگی شهرستان های آبادان و خرمشهر به وجود آورد.

سید مرتضی نعمت زاده افزود:سازمان منطقه آزاد اروند، فراهم شدن زمینه توسعه فرهنگ سرمایه گذاری و رونق فرهنگی و کشف استعداد های هنری منطقه را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان نیز در این آیین با تاکید بر لزوم تداوم برگزاری همایش های فرهنگی در آبادان و خرمشهر، برگزاری این همایش ها را گامی موثر در راستای معرفی فرهنگ غنی مردم ایران به ویژه مردم آبادان به دیگر کشورهای جهان بیان کرد.

حمید حنظل عیدانی اضافه کرد:امید است با تبادل بین فرهنگی، مسیر تعامل و گفت و گوی فرهنگ ها با یکدیگر بیش از گذشته فراهم شود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبادان نیز در حاشیه برگزاری این همایش به خبرنگار ایرنا گفت:250 اثر از کشورهای میهمان و شاعران داخلی به دبیرخانه این همایش رسیده است.

فرهاد پورغراوی علوانی افزود:هفت میهمان خارجی، چهار شاعر از خارج استان خوزستان و 30 شاعر خوزستانی اشعار و سروده های خود را با موضوع امام خمینی(ره) را به زبان های فارسی و عربی در این همایش قرائت می کنند.

وی گفت:20 شاعران برگزیده شهرستان های آبادان و خرمشهر نیز در این همایش شرکت دارند.

پورغراوی علوانی هدف از برگزاری این همایش را تبیین شخصیت امام خمینی(ره) در بخش های فقهی، دینی، علمی و سیاسی به دیگران با زبان شعر، اعلام کرد.

به گزارش ایرنا در مراسم آغازین این همایش، استاد عبدالرحیم سعیدی راد از تهران و ناصحی از اصفهان اشعار خود را در رثای امام خمینی(ره) قرائت کردند.

شاعرانی از شهرستان های بندر ماهشهر، شادگان، خرمشهر، آبادان و اهواز در این همایشئ شعرهای خود را در تبیین شخصیت امام خمینی (ره) قرائت کردند.

این همایش با حمایت فرمانداری ویژه آبادان، سازمان منطقه آزاد اروند، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر آبادان برگزار شد.پربیننده ترین اخبار

درمان ريزش مو با موم عسل
واحد مرکزی خبر/مرکز آبادان/علمی
درمان ريزش مو با موم عسل
محققان مي گويند موم مانند استخراج شده از كندوي زنبور عسل موجب رشد دوباره مو مي‌شود.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.

جدیدترین اخبار

جلسه ویژه ستاد مدیریت بحران در شادگان
جلسه ویژه ستاد مدیریت بحران در شادگان
جلسه ویژه ستاد مدیریت بحران در شادگان با حضور سرلشکر قاسم سلیمانی
رهبر معظم انقلاب اسلامی
رهبر معظم انقلاب اسلامی
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به درخواست مجوز رئیس‌جمهور برای برداشت از صندوق توسعه ملی: اقدامات لازم برای جبران خسارات از محلهای موجود را سریعا آغاز کنید
مدارس مناطق سیل زده خوزستان
مدارس مناطق سیل زده خوزستان
تمامی مدارس مناطق سیل زده خوزستان از ابتدای هفته آینده سی و یکم فروردین دایر هستند.