سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | جمعه، ۱۵ مهر ۱۴۰۱

گیاه شامادورا - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

گیاه شامادورا

 آیتم پرورش گل و گیاه در برنامه ی خونه آفتابی

روزهای پخش برنامه یکشنبه، سه شنبه، پنج شنبه از شبکه آبادان

روش های نگهداری گیاه نخل شامادورا

آبیاری مناسب نخل شامادورا

این نخل به آبیاری زیاد حساس است و دچار پوسیدگی ساقه می شود. در فصول گرم سال به هفته ای دو مرتبه آبیاری نیاز دارد و در فصول سرد سال به هفته ای یک مرتبه. بین دو آبیاری اجازه دهید که خاک گلدان خشک شود و مجدد آبیاری کنید. به هیچ عنوان اجازه ندهید که خاک گلدان غرقابی شود و یا زیرگلدانی گیاه پر از آب شود. اگر پس از آبیاری زیر گلدانی پر از آب شد نشان دهنده آبیاری بالا می باشد و بلافاصله زیرگلدانی را تخلیه کنید. 

دمای مناسب نخل شامادورا

دمای مناسب برای این گیاه بین 25-18 درجه سانتیگراد می باشد. اگر محیط دمای بالاتری دارد بهتر است که رطوبت گیاه افزایش داده شود در غیر اینصورت شامادورا در دمای بالا دچار برگ سوزی می شود. 

نور مناسب نخل شامادورا

نیاز نوری این گیاه متوسط است و از گیاهان مقاوم به سایه است. نیاز به نور غیر مستقیم دارد. اگر گیاه را نزدیک پنجره قرار می دهید پنجره های شرقی و شمالی مکانی مناسب برای تامین نور این گیاه هستند. 

رطوبت مناسب نخل شامادورا

شامادورا به رطوبت متوسط تا بالا نیاز دارد. به دلیل این که این گیاه در نور و دمای بالا سریع دچار برگ سوزی و زردی برگ می شود بهتر است که رطوبت آن بالا باشد تا گیاه را از این شرایط دور کند. 

خاک مناسب نخل شامادورا

از خاک های مناسب این گیاه می توان به خاک هوموسی که سبک بوده و زهکش مناسب دارد اشاره کرد. ترکیب های پیشنهادی برای این گیاه می تواند خاک باغچه+ خاکبرگ+ و مقداری شن و ماسه باشد. خاک های قلیایی خاک های مطلوب تری برای این گیاه هستند.

تکثیر گل نخل شامادورا

از روش های تکثیر نخل شامادورا می توان به روش تقسیم بوته اشاره کرد. برای تکثیر به روش تقسیم بوته باید گیاه را از گلدان خارج کرده و هر بوته را به دو یا چند گیاه جدا تقسیم کرد و در گلدان های مجزا کشت کرد. برای جدا کردن پاجوش ها از یک وسیله تیز استفاده کنید که به گیاه مادر آسیب وارد نکند و به راحتی پاجوش ها جدا شوند.بهتر است پاجوش هایی را جدا کنید که ارتفاع حدود 20-15 سانتی متری دارند تا تکثیر موفقیت آمیز باشد. پاجوش هایی که جدا می کنید را در بستری از شن و ماسه کشت کنید.پربیننده ترین تولیدات تلویزیون

سینمایی چشمهای آبی زهرا
سینمایی چشمهای آبی زهرا
یکی از مقامات بلند پایه رژیم صهیونیستی که فرزندی با ناهنجاری‌های ظاهری و ژنتیکی بسیار دارد؛ برای جابه‌جایی اعضای بدن فرزندش تلاش می‌کند. او گروهی را مأمور کرده تا به بهانه شیوع نوعی بیماری چشمی و معاینه کودکانِ اردوگاه‌های فلسطینیان، فرد مناسبی را...
سینمایی زن خوب، مرد خوب
سینمایی زن خوب، مرد خوب
داستان این تله‌فیلم در خصوص دو باجناق است که برای یک روز تعطیل به خارج از شهر رفته و طی این روز یک حادثه عجیب باعث به سرقت رفتن نهار می شود و آنها مجبور می‌شوند از غذای دیگری استفاده کنند که این غذا باعث تغییرات عجیب غریب در رفتار همسران آنها می‌شود...
سریال مریم مقدس
سریال مریم مقدس
مریم مقدس نام فیلمی ایرانی به نویسندگی و کارگردانی شهریار بحرانی است. این فیلم محصول سال ۱۳۷۹ می‌باشد.
مستند مسابقه ی فرمانده
مستند مسابقه ی فرمانده
زمان پخش 21:18 مدت پخش 42:31