سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۶ بهمن ۱۴۰۰

گیاه خارخاسک - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

گیاه خارخاسک

برنامه خونه آفتابی

روزهای پخش یکشنبه ،سه شنبه ،پنج شنبه ساعت 10:45 از شبکه آبادان

مهم ترین مصرف گیاه خارخاسک در طب سنتی چیست؟

کد مطلب : 60260زمان مطالعه : 6 دقیقه
خارخاسک گیاهی است که فواید دارویی و درمانی مناسبی دارد، همچنین گیاه خارخاسک برای سلامت بدن بسیار مفید است و به درمان برخی بیماری ها کمک شایانی می کند.

بررسی خواص و فواید دارویی و درمانی گیاه خارخاسک

خارخاسک گیاهی یک ساله با برگ های نا مساوی و طبیعت گرم و خشک است و از خانواده اسفندها بشمار می رود میوه های این گیاه در اواخر فصل تابستان برداشت می شود 45 تا 65 درصد این گیاه را روغن تشکیل می دهد که پس از تصفیه استفاده می شود و معمولا ماگارین را با آن درست می کنند این گیاه معمولا به عنوان علف هرز در بیشتر مناطق وجود دارد و حتی ریشه ، برگ ، دانه آن قابل استفاده است خارخاسک در طب سنتی چین و هند طرفداران زیادی دارد اما در آمریکا و استرالیا آن را گیاهی سمی می دانند این گیاه حاوی ساپونین ها، لیگنینامیدها، فلاونوئیدها، آلکالوئیدها و گلیکوزیدها است و مطالعات روی حیوانات نشان می دهد در افزایش ترشح هورمون های جنسی و در درمان فشارخون ، بیماری های قلبی و.....موثر است

خواص خارخاسک

خواص و فواید گیاه خارخاسک

خارخاسک یک ادرار آور طبیعی است و به عنوان یک ادرار آور طبیعی عمل می کند

خارخاسک زمینی یک ادرار آور طبیعی است، که به افزایش تولید ادرار و دفع آن از بدن کمک می کند. خارخاسک قادر به افزایش تکرر ادرار است که نشان دهنده آن است که این گیاه می تواند یک درمان طبیعی برای درمان سنگ کلیه باشد.

التیام درد و التهاب با خارخاسک:

عصاره خارخاسک می تواند اثر قوی در التیام و تسکین درد و التهاب داشته باشد.

خارخاسک برای کاهش قند خون:

خارخاسک در غذای روزمره شما می تواند فواید زیادی برای شما به همراه بیاورد از جمله کنترل سطح قند خون

خارخاسک چیست

کاهش قند خون با خارخاسک

خارخاسک برای کمک به مبارزه با سرطان:

خارخاسک ممکن است به عنوان درمان طبیعی سرطان مفید باشد. در حقیقت، یک مطالعه نشان داد که خارخاسک قادر به وادار کردن سلول ها به مرگ و توقف گسترش سلول های سرطانی کبد است.

خارخاسک برای درد قفسه سینه (آنژین صدری):

تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف عصاره خارخاسک به صورت خوراکی، می تواند علائم آنژین صدری را کاهش دهد.

خارخاسک برای اگزما:

مصرف خارخاسک به صورت خوراکی با 9 گیاه دارویی دیگر قرمزی پوست و تحریک پوست در بزرگسالان و کودکان را که مبتلا به اگزما هستند، کاهش می دهد. هرچند برخی تحقیقات فایده ای در این موضوع را نشان ندادند.

خارخاسک برای اگزما

فواید استفاده از خارخاسک برای اگزما

فواید خارخاسک برای ناباروری زنان:

خارخاسک همچنین در غلبه ی به مشکلات ناباروری مفید است. خارخاسک می تواند به مردان و زنانی که دچار مشکلات مرتبط با ناباروری هستند کمک کند. این گیاه هم چنین به طور فوق العاده ای در بهبود گر گرفتگی، تعریق، افسردگی، بی خوابی و اضطراب بدون تاثیر بر هورمون های زنانه، موثر است. مانند FSH و LH و غیره. استفاده از خارخاسک روش بهتری برای درمان مشکلات ناباروری مردان به خصوص مشکلات مرتبط با اسپرم است.

اخیرا دریافته شده است که گیاه خارخاسک مناسب ترین روش درمان ناتوانی جنسی است. این گیاه برای بازگرداندن و بازسازی انرژی مفید است و به افزایش استحکام و بهبود عملکرد فیزیکی بدن کمک می کند.

خارخاسک قدرت، سرزندگی و استقامت بدن را بازسازی می کند:

خارخاسک یکی از بهترین روش ها برای بازسازی قدرت، سرزندگی و استقامت و قوت ماهیچه و همچنین بهبود متابولیسم است. زمانی که شروع به استفاده از آن می کنید، سطح انرژی بالا می رود و منجر به افزایش پایداری بدن می شود و لز طرفی جرم به عنوان یک ادرار آور طبیعی عمل می کند

خارخاسک زمینی یک ادرار آور طبیعی است، که به افزایش تولید ادرار و دفع آن از بدن کمک می کند. خارخاسک قادر به افزایش تکرر ادرار است که نشان دهنده آن است که این گیاه می تواند یک درمان طبیعی برای درمان سنگ کلیه باشد.

خارخاسک برای بهبود سلامتی قلب:

بیماری قلبی منجر به مرگ بسیاری در دنیا می شود و به عنوان یک مشکل جدی ملاحظه می شود که میلیون ها نفر را در جهان تحت تاثیر قرار می دهد. نه تنها خارخاسک می تواند التهاب را کاهش دهد بلکه این باور وجود دارد که نقش اصلی را در سلامت قلب ایفا می کند و از طرفی نشان داده شده است که چندین عامل ریسک بیماری های قلبی را نیز کاهش می دهد.

سلامت قلب

بهبود سلامت قلب با استفاده از خارخاسک

خارخاسک برای درد قفسه سینه (آنژین صدری):

تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف عصاره خارخاسک به صورت خوراکی، می تواند علائم آنژین صدری را کاهش دهد.

بزرگ شدن پروستات:

تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف مواد محتوی خارخاسک و ادویه کاری به مدت 12 هفته می تواند علائم تجویز دارویی مانند تامسولوسین در افراد مبتلا به بزرگی پروستات را کاهش می دهد. تحقیقات اولیه دیگری نشان می دهد که مصرف مکمل های حاوی خارخاسک، جلبک قهوه ای، کیتوزان و دانه نخل به مدت دو ماه علائم و کیفیت زندگی در افراد مبتلا به کمبود عملکرد دستگاه ادراری را بهبود می دهد.

خارخاسک در بارداری

خواص استفاده از خارخاسک

خارخاسک برای ناباروری زنان:

خارخاسک همچنین در غلبه ی به مشکلات ناباروری مفید است. خارخاسک می تواند به مردان و زنانی که دچار مشکلات مرتبط با ناباروری هستند کمک کند. این گیاه هم چنین به طور فوق العاده ای در بهبود گر گرفتگی، تعریق، افسردگی، بی خوابی و اضطراب بدون تاثیر بر هورمون های زنانه، موثر است. مانند FSH و LH و غیره. استفاده از خارخاسک روش بهتری برای درمان مشکلات ناباروری مردان به خصوص مشکلات مرتبط با اسپرم است.

اخیرا مشخص شده است که گیاه خارخاسک مناسب ترین روش درمان ناتوانی جنسی است. این گیاه برای بازگرداندن و بازسازی انرژی مفید است و به افزایش استحکام و بهبود عملکرد فیزیکی بدن کمک می کند.

خارخاسک برای مشکلات کیسه صفرا:

خواص قوی در پوسته خارخاسک وجود دارد. این خواص به عنوان یک ضد انگل و نیرو بخش عمل می کنند. به منظور درمان مشکلات مرتبط با سنگ کیسه صفرا، باید از خارخاسک استفاده کنید.

خارخاسک برای مراقبت از کلیه ها:

کلیه ها می توانند با استفاده از فواید خواص خارخاسک درمان شوند. این گیاه یک درمان موثر برای درمان سنگ های کلیه است. خارخاسک به استحکام و تغذیه کلیه ها کمک می کند. سنگ های کلیه، قولنج کلیه و عفونت های کلیه می توانند توسط خارخاسک به طور موثری درمان شوند. این موضوع امکان پذیر است چرا که خارخاسک شدت جریان را در دستگاه دفع ادرار، افزایش می دهد. گیاه خارخاسک پاکسازی دیواره دستگاه دفع ادرار و دفع مواد زائد را بر عهده می گیرد. سلول های دستگاه دفع ادرار نیز توسط خارخاسک تغذیه و مستحکم می شوند.

خارخاسک پوست شما را نرم و منعطف می کند:

بیش از نیمی از جمعیت جهان از آکنه و اختلالات مختلف پوستی رنج می برند. استفاده از خارخاسک به مشکلات مرتبط با خارش، التهاب، سوزش و جوش زدن کمک می کند.

نرم شدن پوست

نرم شدن پوست با خارخاسک

خاصیت ضد پیری خارخاسک:

خارخاسک مشکلات مربوط به فرآیند پیری را ترمیم می کند. مصرف منظم عصاره این گیاه، اثرات سن را بر روی ظاهر نشان نمی دهد. این خاصیت مشابه به درمان بسیاری از مشکلات جسمی که به پیری مربوط است مانند چین و چروک و استهلاک ماهیچه، کمک می کند.

فواید خارخاسک برای قلب:

خارخاسک برای کاهش کلسترول مفید است که کاهش آن برای کاهش ریسک سکته قلبی لازم است. این گیاه همچنین عملکرد قوی در کاهش قند خون و فشار خون دارد. از طرفی خارخاسک ناراحتی های قلبی مانند آنژین را نیز درمان می کند. خارخاسک خواص غنی آنتی بیوتیک و ضد سرطان دارد که به مبارزه با سرطان کبد کمک می کند.

بیماری پلی کیستیک تخمدان:

این بیماری باعث ناباروری زنان است. استفاده از خارخاسک به درمان چنین بیمارانی کمک می کند.

خارخاسک برای مبارزه با احتباس آب بدن:

به عنوان یک ادرار آور طبیعی، خارخاسک به از بین بردن مقدار آب اضافی کمک می کند و اندازه کیست را کاهش می دهد.

خارخاسک در درمان دیابت استفاده می شود. افراد مبتلا به بیماری پلی کیستیک تخمدان ممکن است به علت عدم وجود آستانه تحمل به قند، به دیابت دچار شوند.

عوارض جانبی خارخاسک:

اگر به صورتی که راهنمایی شد، خارخاسک برای بدن بسیار سالم و با کمترین عوارض ممکن ظاهر می شود.

بعضی از افراد علائم منفی رایج آن را گزارش داده اند که شامل موارد زیر است:

  • گرفتگی عضلات
  • معده درد
  • اسهال
  • یبوست
  • حالت تهوع
  • استفراغ
  • مشکل خواب
  • خونریزی شدید قاعدگی

علاوه بر آن بعضی از موارد و مطالعات جانوری گزارش داده اند که خارخاسک با افزایش ریسک مشکلات کلیوی در ارتباط است، هرچند بسیار کمیاب و نادر است.

جراحی:خارخاسک ممکن است به سطح قند خون و فشار خون تاثیر بگذارد. این موضوع ممکن است کنترل سطح قند و فشار خون را در حین و بعد از جراحی با مشکل مواجه سازد. مصرف خارخاسک را حداقل دو هفته قبل از روز جراحی متوقف کنید.

خارخاسک برای زنانی که باردار یا شیرده هستند، توصیه نمی شود، چرا که این گیاه با رشد جنین تداخل دارد. این گیاه همچنین با داروهای دیابت و فشار خون تداخل دارد، بنابراین با پزشک خود قبل از مصرف هرگونه دارو همزمان با خارخاسک، مشورت کنید.

عوارض خارخاسک

عوارض جانبی استفاده از خارخاسک

چگونه خارخاسک را مصرف کنیم

گزینه های متنوعی برای دریافت دوز روزانه خارخاسک وجود دارند. کپسول ها می توانند در دوزهای مختلفی جدا شده و به همراه وعده های غذایی روز مصرف شوند. به عنوان جایگزین شما می توانید اضافه کردن عصاره مایع، پودر یا آب را به اندازه چند قاشق سوپ خوری اضافه کنید.

احتیاط ها خارخاسک

خارخاسک به طور عمومی سالم است و می تواند با ریسک حداقلی عوارض جانبی استفاده شود.پربیننده ترین تولیدات تلویزیون

سینمایی چشمهای آبی زهرا
سینمایی چشمهای آبی زهرا
یکی از مقامات بلند پایه رژیم صهیونیستی که فرزندی با ناهنجاری‌های ظاهری و ژنتیکی بسیار دارد؛ برای جابه‌جایی اعضای بدن فرزندش تلاش می‌کند. او گروهی را مأمور کرده تا به بهانه شیوع نوعی بیماری چشمی و معاینه کودکانِ اردوگاه‌های فلسطینیان، فرد مناسبی را...
سینمایی زن خوب، مرد خوب
سینمایی زن خوب، مرد خوب
داستان این تله‌فیلم در خصوص دو باجناق است که برای یک روز تعطیل به خارج از شهر رفته و طی این روز یک حادثه عجیب باعث به سرقت رفتن نهار می شود و آنها مجبور می‌شوند از غذای دیگری استفاده کنند که این غذا باعث تغییرات عجیب غریب در رفتار همسران آنها می‌شود...
سریال مریم مقدس
سریال مریم مقدس
مریم مقدس نام فیلمی ایرانی به نویسندگی و کارگردانی شهریار بحرانی است. این فیلم محصول سال ۱۳۷۹ می‌باشد.
مستند مسابقه ی فرمانده
مستند مسابقه ی فرمانده
زمان پخش 21:18 مدت پخش 42:31