حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۷

کمی مانده از امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

کمی مانده از امسال

مرکز آبادان/واحد مرکز ی خبر/فرهنگی هنری مذهبی

کمی مانده از امسال

در آخرین ساعات های سال 94، بازارهای شهرهای آبادان و خرمشهر نظیر بازار کنزالمال خرمشهر، بازار مرکزی آبادان، بازار اروند آبادان، مجتمع تجاری جزیره، بازار برلیان خرمشهر، بازار خیابان امام خمینی (ره) و بازار خیابان احمدآباد شهر آبادان و دیگر بازارهای خرمشهر مملو از شهروندان و مسافرانی بود که برای خرید کالا به بافت مرکزی شهر آمده بودند.
هرکسی در این بازار هرچه در توان داشت، برای عرضه آورده است تا بتواند از فرصت باقیمانده سال، برای فروش کالای خود بهره برده و کالای خود را به فروش برساند.
یکی در این بازار تو را به خرید لباس دعوت می کند، یکی تخم مرغ سفره هفت سین می فروشد، دیگری سبزه نوروز عرضه کرده و با صدای رسای خود مشتریان را به خرید دعوت می کند و آن دیگری ماهی شب عید دارد و تو را به خرید ترغیب می کند.
برخی نیز در ساعت های پایانی سال، برای فروش کالاهای باقیمانده خود، طرح تخفیف نوروزی را اجرا کردند تا بلکه ااز این طریق آخرین بهره ها را از بازار شب عید ببرند.
ماهی فروشان، فروشندگان سبزه های نوروزی، فروشندگان شکلات و شیرینی و فروشندگانی که از دیگر شهرها به آبادان و خرمشهر آمده بودند، در ساعات پایانی سال از این طریق بیشترین بهره را زا بازار شب عید بردند.
**** گردشگری خرید و تهیه سوغات، جزء لاینفک صنعت گردشگری
کارشناسان صنعت گردشگری بر این عقدیه اند که تمرکز در بخش خرید، یکی از آسان ترین و کم هزینه ترین سرمایه گذاری هایی است که درآمد سرشاری را به صنعت گردشگری تزریق می کند.
بسیاری از کشورها اقتصاد گردشگری خود را مبتنی بر گردشگری خرید رهبری می کنند به گونه ای که در قاره آسیا چین، تایلند و مالزی به خوبی توانسته اند از این شیوه برای خود ارزش افزوده به دست آورند.
گردشگری خرید، یک روند است که مسائل مختلفی آن را تحت تاثیر قرار می دهد، به عقیده کارشناسان علوم اجتماعی می توان رابطه بین خرید و توریسم را به دو دسته تقسیم کرد، اول وقتی که هدف ابتدایی سفر توریستی، خرید است و دوم وقتی که خرید به عنوان فعالیت ثانویه در هنگام سفر انجام می گیرد که ممکن است محرک اولیه آن چیزی غیر از خرید بوده باشد.
خرید کردن به عنوان یکی از مهم ترین رفتارهای انسان وارد سبک زندگی امروزی شده است و همین موضوع، باعث شکل گیری و تاسیس بازارهای بزرگ شده است که گوی سبقت را از یکدیگر می ربایند و هر روز نیز در حال گسترش است.
شهرهای آبادان و خرمشهر نیز به عنوان شهرهای مقصد گردشگری کشور و استان خوزستان که همه ساله در تعطیلات نوروز، گردشگران فراوانی به سمت خود جذب می کند از این عرصه دور نمانده اند.
بازار برلیان خرمشهر و بازار کنزالمال خرمشهر نیز از جاذبه های گردشگری انسان ساخت است که سرمایه گذاران، اعتبارات هنگفتی برای ساخت این دو بازار هزینه کرده اند.
این بازارها به همراه بازار خیابان امام خمینی (ره) یا ته لنجی های آبادان با تبدیل شدن به برندهای گردشگری شهرهای آبادان و خرمشهر است تا بتواند با تبدیل شدن به برند، اعتبار خود را افزایش دهندپربیننده ترین اخبار

درمان ريزش مو با موم عسل
واحد مرکزی خبر/مرکز آبادان/علمی
درمان ريزش مو با موم عسل
محققان مي گويند موم مانند استخراج شده از كندوي زنبور عسل موجب رشد دوباره مو مي‌شود.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.

جدیدترین اخبار

ملا صالح شگفت انگیز ترین آزاده دفاع مقدس است
آیین رونمایی از کتاب ملا صالح
ملا صالح شگفت انگیز ترین آزاده دفاع مقدس است
مدیر کل صدا و سیمای مرکز آبادان در آیین رونمایی از کتاب ملا صالح که بصورت زنده از شبکه های شما و آبادان پخش می شد ضمن بر شمردن ویژگیهای این رزمنده گفت:وی شگفت انگیزترین آزاده دفاع مقدس است.
تصادف در دزفول جان 4 شهروند شوشی را گرفت
مرکز آبادان/واحد مرکز ی خبر/حوادث
تصادف در دزفول جان 4 شهروند شوشی را گرفت
تصادف کامیون و پژو در جاده شهر امام و میانرود دزفول جان چهار نفر از شهروندان شوشی را گرفت.
خرید 800 میلیون تومانی تجهیزات پزشکی توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان
مرکز آبادان/واحد مرکز ی خبر/اجتماعی
خرید 800 میلیون تومانی تجهیزات پزشکی توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: به تازگی بیش از 800 میلیون تومان تجهیزات پزشکی برای بهره‌برداری در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشکده خریداری شده است.