سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

کسب رتبه نخست خبر مرکز آبادان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

کسب رتبه نخست خبر مرکز آبادان

Loading the player...

داريوش دبيقي مدير كل صدا و سيماي مركز آبادان در گفت و گو با رسانه هاي محلي، كيفيت بالا و به روز بودن خبر را از مهم ترين ويژگي معاونت خبر آبادان عنوان كرد و افزود:در ارزيابي معاونت ارزيابي و نظارت خبر رسانه ملي، معاونت خبر و مجموعه خبر مركز آبادان در فروردين ماه سال 95 از بين 33 مركز صدا و سيماي كشور مقام نخست را از آن خود كرد.
دبيقي اظهار داشت:مردمي بودن، پيگيري مشكلات و مطالبات مردم و پاسخ گرفتن از مسئولان، پوشش موفق و مرتب برنامه هايي نظير اربعين حسيني و راهيان نور و ارتباط زنده با شبكه هاي سراسري از ويژگي هاي برجسته خبر مركز آبادان است.
وي بيان داشت:گزارش هاي خبرنگاران كه در بيشتر اوقات باعث گره گشايي از مشكلات مردم شد، باعث محبوبيت خبر آبادان و انتظارات بيشتر مردم از آن شده است.
مدير كل صدا و سيماي مركز آبادان گفت:با وجود كمبود امكانات و نيروي انساني، خبرنگاران اين مركز با دشوارترين شرايط آب و هوايي توانستند بهترين گزارش هاي خبري منطقه را بر آنتن صدا و سيما پخش كنند.
آبادان نخستين شهري بود كه پس از تهران در هشتم اسفندماه 1۳۴۹ صاحب فرستنده تلويزيوني شد.
برنامه‌هاي اين فرستنده تلويزيوني شامل موسيقي محلي، فيلمهاي مستند داستاني، خبر و مسابقات بود كه با دو زبان فارسي و عربي پخش مي‌شد.
پس از جنگ تحميلي و شروع مرحله بازسازي، مركز آبادان نيز بازسازي و تجهيز شد، ساختمان ها و مجموعه فني مركز نيز از اول شهريورماه ۱۳۷۴ رسمي افتتاح شد و پس از آن در تاريخ پانزدهم آذرماه 1374 راديو آبادان و دوازدهم بهمن ماه 1374 تلويزيون آبادان به صورت رسمي فعاليت خود را آغاز كرد.