کاهش تعرفه های اینترنتی در منطقه آزاد اروند

مدیر زیرساخت های فن آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند از کاهش تعرفه های اینترنتی و ارائه خدمات به شهروندان منطقه آزاد اروند خبرداد.

پس از نشست مشترک مدیران ارشد شرکت مخابرات استان خوزستان و مدیر زیرساخت های فن آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند؛ مقرر گشت طی تفاهم نامه ای تعرفه های اینترنتی و ارائه خدمات به شهروندان منطقه آزاد اروند، کاهش یابد.

آرش تمی مدیر زیرساخت های فن آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با تلاش هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در سال ۱۳۹۲ و در راستای ارائه طرح های مختلف برای توسعه این منطقه و قرارگیری شهرهای آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه آزاد اروند، راهبرد سازمان در حوزه ایجاد زیرساخت ها و تحول در منطقه، تغییرات بسزایی داشته است.

او خاطرنشان کرد: انتظارات شهروندان منطقه آزاد بعد از این تحول در حوزه زیرساخت های فناوری اطلاعات با توجه به پیشرفت تکنولوژی های مخابراتی نیز تغییر یافته است در همین راستا سازمان به موجب تفاهم‌نامه‌ای با شرکت مخابرات استان خوزستان طرح اجرای شبکه فیبرنوری و مخابراتی(FTTH) بر اساس ایجاد شبکه در نقاط مورد درخواست سازمان منطقه آزاد اروند اولین گام را جهت پیاده سازی و گسترش بستر فیبر نوری در شهرهای آبادان،خرمشهر و مینوشهر بر می دارد که این طرح توسط وزیر محترم وقت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان پایلوت طرح فیبرنوری خانگی افتتاح گردید.

تمی هدف اصلی سازمان در سرمایه‌گذاری این طرح و اتصال به شبکه فیبر نوری کشور را به عنوان پایگاه اقتصادی، تجاری، صنعتی، توریستی و فرهنگی جنوب غرب استان خوزستان و پتانسیل های موجود در منطقه آزاد اروند در حوزه‌های یاد شده، گسترش سرمایه گذاری، حرکت به سمت تولید، اشتغال و ارائه خدمات مخابراتی نوین به شهروندان منطقه دانست و گفت: در همین راستا با توجه به سرمایه‌گذاری و بهره برداری کارخانجات مختلف در حوزه تولید و مونتاژ صنایع الکترونیک و مخابرات در شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر با حمایت سازمان منطقه آزاد اروند، شرایط مساعدی در بهره گیری از زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات با بومی سازی این صنایع در سطح منطقه فراهم شده است.

او تصریح کرد: از طرفی فعال بودن کارخانجات صنعتی، مراکز و اماکن تجاری، اصناف، دانشگاه ها، مراکز فرهنگی، درمانی و بهداشتی، مدارس، شرکت های بازرگانی، مراکز اداری متعدد در سطح منطقه و.. فرصت مناسبی برای ارائه خدمات در بستر فیبر نوری و مزیت های این تکنولوژی با توجه به گسترش آن در منطقه را ایجاد نموده است و در این راستا شرکت مخابرات و اپراتورهای مختلف می بایست از این فرصت استفاده نماید.

مدیر زیرساخت های فن آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند ، انتظار سازمان منطقه آزاد اروند از شرکت مخابرات استان خوزستان را در همکاری با ارائه سرویس های قابل ارائه به صورت هم زمان بر بستر فیبر نوری موجود در منطقه عنوان کرد و افزود: از مهم ترین سرویس های مورد نظر می توان به مواردی چون، اینترنت فوق پرسرعت و بدون اتلاف وقت برای دانلود فیلم، نرم افزار و استفاده از شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های OTTدولتی بدون وقفه، تلفن تصویری و ویدئو کنفرانس، آموزش پزشکی از راه دور، بازی و خرید آنلاین، راه اندازی مطمئن کسب و کار، بانکداری الکترونیک و دولت الکترونیک و در نهایت فراهم سازی شرایط ایجاد شهر هوشمند در منطقه که از قابلیت های زیادی برخوردار است؛ اشاره نمود.

او با تأکید بر تقاضای این سازمان در راستای اجرای تعهدات موضوع تفاهم نامه فی مابین، که همانا فراهم نمودن مزیت های اجتماعی در بهره‌برداری از پروژه گسترش فیبر نوری منطقه است، اذعان داشت: همچنین افزایش سطح فرهنگ و دانش عمومی با ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی، کاهش اتلاف وقت شهروندان منطقه آزاد اروند به واسطه افزایش سرعت خدمات ارتباطی در بستر فیبر نوری در مقایسه با سرویس های مبتنی بر سیستم نظیر adsl، افزایش رضایت مندی عمومی از خدمات ارتباطی و در نهایت لحاظ نمودن تخفیف در تعرفه های اینترنتی و سایر خدمات به شهروندان، فعالین اقتصادی و صاحبان کسب و کار در عرصه های مختلف با توجه به تفاهم نامه های فیمابین، مورد درخواست این سازمان می باشد که امیدواریم شرکت مخابرات استان خوزستان به این مهم اهتمام ورزد.

مدیر زیرساخت های فن آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند ضمن اشاره به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا لزوم اینترنت پرسرعت را بیش از پیش دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمامی مراکز آموزشی به صورت مجازی اداره می‌شوند و قطعاً اساتید، دانشجویان، دانش‌آموزان و فرهنگیان به ارائه سرویس های اینترنتی با سرعت و قابلیت اطمینان بالا و با هزینه پایین و حتی طرح های تشویقی در سطح منطقه به منظور پیشگیری از کاهش کیفیت آموزشی نیاز دارند که می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرد.

تمی در بخش دیگری از سخنانش به موارد مورد توافق در این نشست پرداخت و گفت: بررسی و مطالعه در خصوص پیوستگی در اجرای پروژه فیبر نوری منطقه( انعقاد تفاهم نامه های جدید) با معرفی مدیریت زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند به کلیه مراکز آموزشی، بهداشتی، درمانی، مطب پزشکان و داروخانه ها، مراکز صنعتی، تجاری، بازرگانی، اصناف و شهروندان؛ تخفیف در تعرفه‌ها از سوی شرکت مخابرات شاملشان شود.

او گفت: شرکت مخابرات خوزستان با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند جهت ارائه سرویس‌های مورد نظر به صورت اختصاصی و با تأمین امنیت ارائه سمینار های آموزشی به منظور آشنایی با سرویس های مخابراتی در بستر فیبر نوری منطقه آزاد اروند؛ جهت سازمان‌ها، ادارات، بانک ها، مراکز آموزشی، درمانی، بهداشتی و فرهنگی، اعلام آمادگی نموده است.پربیننده ترین اخبار

تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول گفت:عملیات ثامن الائمه که منجر به شکست حصر آبادان در سال 1360 شد عملیاتی هوشمندانه و مقتدرانه بود که موجب تقویت اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس شد.

آرشیو اخبار

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
پخش سخنان رهبر معظم انقلاب از طریق فضای مجازی مرکز آبادان
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
⏰ جمعه، ۲ خرداد ماه، ساعت ۱۲ ظهر ⬅️ به صورت پخش زنده از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین المللی
آئین شب های قدر
مدیر کل صداوسیمای مرکز آبادان خبر داد
آئین شب های قدر
آئین شب های قدر و مراسم شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) امشب از صداوسیمای مرکز آبادان به صورت مستقیم پخش می شود .
گزارش تصویری
گزارش تصویری
مرز شلمچه باز و تردد روان است
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
لحضات ناب جنگ
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
او با مادران و پدران شهداء انس و الفتی خاص دارد و پای حرفهایش که بنشینی با بیانی صمیمی و گرم از لحظات ناب جنگ و شهداء بخوبی صحبت می کند . کمتر مراسمی مربوط به دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و خانواده های شهداست که ارشدی حضور نداشته باشد ؛ خود را مدیون...