جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

کارآفرینی راهی برای خروج از معضل بیکاری - نمایش محتوای خبر

 

 

کارآفرینی راهی برای خروج از معضل بیکاری

مزکز آبادان / واحد مرکزی خبر/ اقتصادی

کارآفرینی راهی برای خروج از معضل بیکاری

افراد کارآفرین به عنوان سرمایه های انسانی موجب تاثیرات حیاتی در روند پیشرفت جامعه و کشور هستند و در توسعه بسیار موثرند.
کارآفرینان با توجه به گسترش روز افزون نیازهای جدید در جوامع، می توانند از طریق شناسایی فرصت ها، شرایط را کنترل و مهار کنند و در نهایت به خلق و ایجاد اثری مفید و برجسته که سبب آرامش و آسایش، رفاه و سعادت همه افراد جامعه می شود، شوند.
فرد کارآفرین پلی بین صنعت و دانشگاه و یا به عبارتی پر کننده بین علم و بازار است.
** خوزستان و کارآفرینان
رییس کانون انجمن کارآفرینان خوزستان اظهار کرد: خوزستان با توجه به ظرفیت های فراوان، منابع آبی و معدنی، کشاورزی، خدماتی، تولیدی، صنعتی و غیره منشا بسیار خوبی برای کارآفرینی است.
احمد سعادت بیان کرد :کارآفرینان می توانند موتور محرک توسعه اقتصاد خوزستان باشند؛ آنها ارزش افزوده ایجاد می کنند و از فرصت ها به نحو بهینه بهره می گیرند.
وی گفت: با ترویج فرهنگ کارآفرینی، نداشتن رویکرد اشتغال دولتی، ترویج فرهنگ خود کارفرمایی و خود اشتغالی می توان گام های موثری در جهت رفع معضلات اقشار بیکار خوزستان برداشت.
رییس کانون انجمن کارآفرینان خوزستان افزود: کارآفرینان قهرمانان واقعی اقتصاد کشور هستند و اگر جایگاه آنها مشخص شود می توان در جهت اعتلای فرهنگ کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی نقش موثری ایفا کرد.
سعادت با اشاره به موانعی که برسر راه کارآفرینی در خوزستان وجود دارد بیان کرد: موانع اداری، وجود نداشتن بسته حمایتی کارآفرینان، ارایه ندادن تخفیف مالیاتی و عوارض شهرداری به کارآفرینان، نبود الزام آموزش کسب و کار پیش از صدور مجوز راه اندازی کسب و کار، نبود بانک اطلاعاتی کارآفرینان، نبود بانک اطلاعاتی ایده، و نبود فرهنگ مشارکت از جمله مشکلات کارآفرینان در خوزستان است.
وی گفت: همچنین حمایت نکردن از آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای با توجه به اینکه این آموزشگاه ها بستر کارآفرینی را در استان با آموزش های مهارتی ایجاد می کنند، از دیگر موانع در این زمینه است.
رییس کانون انجمن کارآفرینان خوزستان افزود: تعطیلی بیش از 500 آموزشگاه فنی و حرفه ای در سالیان گذشته و امسال درخوزستان، نشان از بی توجهی و بی اهمیتی به مقوله آموزش مهارتی در این استان دارد.

** استفاده از کارآفرینان برترخوزستان در اشتغالزایی
مدیر کل فنی و حرفه ای خوزستان نیزدر گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بر اساس طرحی از سوی این اداره کل، از کارآفرینان برتر برای ایجاد گروه ها و تعاونی ها در جهت بکارگیری نیروی کار استفاده می شود.
رحمان قلاوند افزود: از کارآفرینان برتر خوزستان خواسته شده که با تشکیل گروه ها و تعاونی هایی که حدود 50 نفر را عضو خود می کنند تجربه و مهارت خود را در اختیار اعضای گروه قرار داده و حرفه ای را با همکاری آموزش و پرورش آموزش بینند.
وی گفت: این اداره کل کارگاه ها و کلاس های آموزشی را در اختیار این افراد و گروه ها قرار می دهد.
مدیرکل فنی و حرفه ای خوزستان بیان کرد:بانک مهر امام رضا (ع) نیز به کارآفرینی که یک تعاونی تشکیل داده، تسهیلات پرداخت می کند، و هر تعاونی به کسب و کار و سرمایه گذاری مشغول می شود و کارآفرین به عنوان مدیر تعاونی به اعضای گروه که افراد شاغل در تعاونی هستند دستمزد پرداخت می کند.
قلاوند افزود: این کار با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان نیز در حال انجام است و نتایج خوبی را در بحث اشتغال استان داشته است.
وی گفت: مرحله دوم این طرح، تولید کالا و بازاریابی تولیدات این تعاونی ها در کشور و خارج از کشور است که برای این مرحله نیز گروه های بازاریابی در اداره کل فنی و حرفه ای آموزش می بینند و با کمک انجمن کارآفرینان کار توزیع و بازاریابی محصولات تولید شده توسط این تعاونی ها را برعهده دارند.
وی افزود: این فعالیت در ایجاد برندهایی که مخصوص خوزستان باشد نیز موثر است.
وی اظهارکرد: کارآفرینی می تواند فعالیت های اقتصادی را از دولتی به بخش خصوصی منتقل کند و با حمایت از کارآفرینان و با استفاد از مهارت و ایده این افراد می توان به اشتغالزایی در خوزستان رونق بخشید.
قلاوند گفت: در این راستا بانک ها برای حمایت از کارآفرینان و رونق اشتغال در خوزستان باید همکاری بیشتری داشته باشند.پربیننده ترین اخبار

تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول گفت:عملیات ثامن الائمه که منجر به شکست حصر آبادان در سال 1360 شد عملیاتی هوشمندانه و مقتدرانه بود که موجب تقویت اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس شد.

آرشیو اخبار

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
پخش سخنان رهبر معظم انقلاب از طریق فضای مجازی مرکز آبادان
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
⏰ جمعه، ۲ خرداد ماه، ساعت ۱۲ ظهر ⬅️ به صورت پخش زنده از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین المللی
آئین شب های قدر
مدیر کل صداوسیمای مرکز آبادان خبر داد
آئین شب های قدر
آئین شب های قدر و مراسم شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) امشب از صداوسیمای مرکز آبادان به صورت مستقیم پخش می شود .
گزارش تصویری
گزارش تصویری
مرز شلمچه باز و تردد روان است
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
لحضات ناب جنگ
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
او با مادران و پدران شهداء انس و الفتی خاص دارد و پای حرفهایش که بنشینی با بیانی صمیمی و گرم از لحظات ناب جنگ و شهداء بخوبی صحبت می کند . کمتر مراسمی مربوط به دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و خانواده های شهداست که ارشدی حضور نداشته باشد ؛ خود را مدیون...