نظارت برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در خرمشهر تشدید می‌شوند

فرماندار ویژه خرمشهر با اعلام محدودیت‌های وضعیت قرمز از تشدید نظارت‌ها برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در شهرستان خرمشهر خبر داد.

محمد حیدری فرماندار ویژه خرمشهر در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا که در سالن جلسات فرمانداری ویژه خرمشهر برگزار شد، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش شمار مبتلایان، در خرمشهر وضعیت قرمز اعلام و شرایط وضعیت قرمز در شهرستان برقرار می‌شود.

او افزود: در این شرایط تمام مجتمع‌های فرهنگی، تالارها، سینما‌ها تعطیل و مراسم‌های عزاداری دهه آخر ماه صفر لغو و برگزاری جشن پس از پایان این ماه نیز ممنوع است.

فرماندار ویژه خرمشهر از تشدید نظارت‌های بر صنوف و اماکن اداری و عمومی خبر داد و گفت: درموج دوم کرونا کمیته‌ای متشکل از اتاق اصناف و صمت زیر نظر معاون برنامه ریزی فرمانداری خرمشهر فعال بود که این کمیته باید فعالیت خود را از سر گیرد.

حیدری همچنین بر اعمال قوانین سخت گیرانه بر کارگاه‌های تولید ماسک شهرستان انتقاد کرد و گفت: در شهرستان خرمشهر سه کارگاه تولید ماسک فعال بود که حال هر سه تعطیل هستند و اجازه فعالیت دادن به مراکز خاص هم پذیرفتنی نیست.

او افزود: قرار بود در بخشنامه تجدید نظر و مجوز فعالیت کارگاه‌ها تمدید شود و در این شرایط اقدام صحیح این است که ماسک در طرح و رنگ‌های متنوع در اختیار مردم قرار گیرد و به هرکس که مایل به تولید ماسک است با گرفتن مجوز‌های اولیه اجازه فعالیت داده شود.

فرماندار ویژه خرمشهر همچنین بر بازنگری در روش‌های پیشگیرانه از افزایش آمار، تعامل هرچه بیشتر دانشکده علوم پزشکی، افزایش هماهنگی‌های بین بخشی و ورود بیشتر شورا‌ها و شورا‌های روستا در بحث مقابله با بیماری کرونا تاکید کرد.

در این نشست درصد رعایت فاصله گذاری اجتماعی در خرمشهر به طور میانگین ۵۲ درصد، استفاده از ماسک در اماکن عمومی و توسط کارکنان ۵۷ درصد و استفاده از ماسک توسط مردم حدود ۲۲ درصد اعلام شد.

رضا فلاح معاون فنی معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز گفت: در هفته نخست بازگشایی مدارس رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس خرمشهر نزدیک به ۵۰ درصد، در آبادان حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد و در شادگان ۴۸ درصد بوده است.

او با بیان اینکه خوزستان و به تبع آن شهرستان‌های جنوب غرب استان وارد موج سوم کرونا شده و وضعیت قرمز دارند، سهم بهداشت در نظارت و کنترل شرایط را تنها ۲۰ درصد اعلام و بر لزوم مداخله نظام حاکمیتی به ریاست فرمانداران تاکید کرد.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: میزان مشارکت عمومی برای رعایت دستورالعمل‌ها به دلایل مختلف کاهش یافته است و مردم باید یاد بگیرند که با این ویروس زندگی و دستگاه در بحث این بیماری خوداظهاری و خود نظارتی کنند.پربیننده ترین اخبار

تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول گفت:عملیات ثامن الائمه که منجر به شکست حصر آبادان در سال 1360 شد عملیاتی هوشمندانه و مقتدرانه بود که موجب تقویت اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس شد.

آرشیو اخبار

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
پخش سخنان رهبر معظم انقلاب از طریق فضای مجازی مرکز آبادان
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
⏰ جمعه، ۲ خرداد ماه، ساعت ۱۲ ظهر ⬅️ به صورت پخش زنده از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین المللی
آئین شب های قدر
مدیر کل صداوسیمای مرکز آبادان خبر داد
آئین شب های قدر
آئین شب های قدر و مراسم شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) امشب از صداوسیمای مرکز آبادان به صورت مستقیم پخش می شود .
گزارش تصویری
گزارش تصویری
مرز شلمچه باز و تردد روان است
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
لحضات ناب جنگ
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
او با مادران و پدران شهداء انس و الفتی خاص دارد و پای حرفهایش که بنشینی با بیانی صمیمی و گرم از لحظات ناب جنگ و شهداء بخوبی صحبت می کند . کمتر مراسمی مربوط به دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و خانواده های شهداست که ارشدی حضور نداشته باشد ؛ خود را مدیون...