نذر اهدای خون در ایام اربعین حسینی

مسئول روابط عمومی پایگاه انتقال خون آبادان مردم را جهت شرکت در پویش نذر اهدای خون در ایام اربعین حسینی دعوت کرد.

محرمی مسئول روابط عمومی پایگاه انتقال خون آبادان گفت:  خون و فرآورده های مورد نیاز ٥٠٠ بیمار تالاسمی ، بیماران خاص و سایر بیماران نیازمند به خون را به سختی می توان تامین کرد.

او ادامه داد: به همه ی گروه های خونی نیاز داریم اما همواره تامین گروه های خونی منفی سخت تر است از همشهریانی که گروه خونی منفی دارند تقاضا دارم جهت اهدای خون همکاری نمایند.

مسئول روابط عمومی پایگاه انتقال خون آبادان بیان کرد: مردم در این روزهای سخت کرونایی بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند و اگر نذری برای ایام اربعین امام حسین( ع)  دارند نذر خون را نیز مدنظر داشته باشند .

محرمی  تصریح کرد: در امر اهدای خون در درجه ی اول سلامت اهداکننده مدنظر قرار می گیرد ، پزشک اهداکنندگان وضعیت سلامتی اهداکننده  و وضعیت فشار خون ، میزان هموگلوبین را مورد بررسی قرار  می دهد و در صورت نیاز به مشاوره ی اختصاصی به پزشک متخصص ارجاع داده می شود.

او  درخصوص رعایت موارد بهداشتی در پایگاه های انتقال خون گفت:  تضمین سلامت خون های اهدایی موضوعی همیشگی برای سازمان انتقال خون  است و  از زمان شیوع بیماری کرونا رعایت موارد بهداشتی  تشدید پیدا کرده است، به شهروندان عزیز این اطمینان خاطر را میدهم که باتوجه به یکبارمصرف و استریل بودن وسایل مصرفی در پایگاه های انتقال خون می توانند با خیالی آسوده در این امر خداپسندانه سهیم شوند.

این مقام مسئول عنوان کرد: برروی کیسه های خون اهدایی آزمایش هایی نظیر ایدز،هپاتیت بی ،هپاتیت سی و سیفلیس و تعیین گروه خونی و ارهاش انجام می شود.

او درپایان گفت: پایگاه انتقال خون آبادان ٦ بیمارستان شهرهای آبادان ،خرمشهر و شادگان را زیر پوشش خون رسانی دارد و نیکوکاران  برای اهدای خون خود می‌توانند به پایگاه انتقال خون آبادان به نشانی بلوار ولایت مراجعه کنند.پربیننده ترین اخبار

تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول گفت:عملیات ثامن الائمه که منجر به شکست حصر آبادان در سال 1360 شد عملیاتی هوشمندانه و مقتدرانه بود که موجب تقویت اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس شد.

آرشیو اخبار

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
پخش سخنان رهبر معظم انقلاب از طریق فضای مجازی مرکز آبادان
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
⏰ جمعه، ۲ خرداد ماه، ساعت ۱۲ ظهر ⬅️ به صورت پخش زنده از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین المللی
آئین شب های قدر
مدیر کل صداوسیمای مرکز آبادان خبر داد
آئین شب های قدر
آئین شب های قدر و مراسم شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) امشب از صداوسیمای مرکز آبادان به صورت مستقیم پخش می شود .
گزارش تصویری
گزارش تصویری
مرز شلمچه باز و تردد روان است
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
لحضات ناب جنگ
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
او با مادران و پدران شهداء انس و الفتی خاص دارد و پای حرفهایش که بنشینی با بیانی صمیمی و گرم از لحظات ناب جنگ و شهداء بخوبی صحبت می کند . کمتر مراسمی مربوط به دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و خانواده های شهداست که ارشدی حضور نداشته باشد ؛ خود را مدیون...