ویژگی های اخلاقی رسول اکرم

ویژگی های اخلاقی رسول اکرم

آن چنان صفات عالى انسانى و مکارم اخلاق در او جمع بود، که دشمنان سرسخت را تحت تأثیر قرار مى داد، به تسلیم وادار مى کرد، و دوستان را سخت مجذوب مى ساخت.

۴۰ اثر مرکز صداو سیمای آبادان به جشنواره مراکز استانها راه یافتند

۴۰ اثر مرکز صداو سیمای آبادان به جشنواره مراکز استانها راه یافتند

،داریوش دبیقی اظهار کرد: امسال نوزدهمین دور جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها برگزار می شود. مرکز آبادان هر ساله مقام های خوبی را کسب کرده و امسال هم حضور خوب و...

محمد(ص)

محمد(ص)

ترانه محمد(ص) از حامد زمانی

مناسبات هفته وحدت

مناسبات هفته وحدت

حضرت امام خميني (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، از ۱۲ ربیع الاول هجري قمري (روز میلاد حضرت محمد (ص)به روایت اهل سنت) تا ۱۷ ربیع الاول (میلاد آن حضرت به روایت شیعيان) را به نام...

اشعار هفته وحدت

اشعار هفته وحدت

بخوان نام زیبـا ی پروردگا ر که بعد از خـد ا نا م آموزگا ر محمّـد ( ص ) نکو گشت نزد خدا نه در نزد او ، نزد اهل وفـا پیمبـر ، بود مشعل تا بنا ک نما د شریعت...

آیه قران و حدیث در خصوص هفته وحدت

آیه قران و حدیث در خصوص هفته وحدت

قرآن کریم: وَاعتَصِمُوا بِحَبلِ اللَّهِ جَمِيعاً و لاتَفَرَّقُوا همگي به ريسمان الهي چنگ زنيد و پراكنده نشويد آل عمران ، آيه ۱۰۳ .

نتایج مسابقات پاکت بیلیارد بهترین بازیکن آبادان بمناسبت هفته وحدت

نتایج مسابقات پاکت بیلیارد بهترین بازیکن آبادان بمناسبت هفته وحدت

مسابقات بهترین بازیکن پاکت بیلیارد آبادان در بخش آقایان روز جمعه چهارم دیماه و بمناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص) و همچنین هفته وحدت ،در خانه بیلیارد آبادان برگزار گردید.

مناسبات هفته وحدت

در اولين روز از هفته وحدت مسلمين و در ايام ميلاد حضرت رسول اکرم (ص) شيعيان و اهل تسنن در سراسر ايران، جشنهاي ويژه اين روزهاي فرخنده را آغاز کردند.

حضرت امام خميني (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، از ۱۲ ربیع الاول هجري قمري (روز میلاد حضرت محمد (ص)به روایت اهل سنت) تا ۱۷ ربیع الاول (میلاد آن حضرت به روایت شیعيان) را به نام هفته وحدت نامگذاری کردند. هر ساله جشن هاي باشکوهي برای گرامیداشت این ایام برگزار مي شود.


همسو با برگزاری مراسم های مختلف در سراسر ايران ، مساجد ولایت کردستان (غرب ايران) در اين روزها مملو از جمعیتی می شود که میلاد مسعود ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) را به جشن و شادی می نشینند که نماد این آئینها برگزاری مراسم مولودی خوانی است. از گذشته دور تا کنون برگزاری برنامه های مولودی خوانی همزمان با آغاز ماه ربیع الاول و میلاد حضرت محمد (ص) در ولایت کردستان سابقه داشته و هر سال این مراسم با شور و شکوه خاصی در تمامی نقاط ولایت و سایر مناطق اهل سنت نشين کشور برگزار می شود.


مراسم مولودی خوانی به شکلی است که اشعاری با نثر زیبا در وصف حضرت محمد (ص)همراه با نوای دف و طبل خوانده مي شود و جمع حاضر نیز بعضی از مصراع ها را تکرار مي کنند.

جمعیت ولایت کردستان همانند چند ولایت دیگر ايران، تلفیقی از مردمان شیعه و سنی است که همه ساله با شور و شوق فراوان به استقبال میلاد پیامبر بزرگ اسلام می روند.
جشن وحدت در ولایت هاي ديگر ايران همچون اردبيل (شمال غرب ايران)نيز با حضور اهالي شيعه و سني برگزارمي شود. امروز و در آغاز جشنهاي هفته وحدت، نماز جماعت وحدت بخش با حضور اهالي شيعه و سني اين ولایت اقامه شد و سخنرانان اين مراسم برلزوم حفظ وحدت و همدلي برادران شيعه و سني تاكيد كردند.
شهرهاي مختلف ولایت خراسان رضوي (شمال شرق ايران) نيزامروز شاهد برگزاري جشن هاي ويژه هفته وحدت باحضور برادران اهل سنت و شيعيان در كنار هم بود که اين اقدام بار ديگر وحدت و يكپارچگي ايرانيان مسلمان را به تصوير کشيد.


در اين مراسم حضور مولوي هاي اهل سنت، امامان جمعه و جماعات شيعه و مسئولان در كنار گروههاي مردمي چشمگير بود و همه بر نقش مهم يكدلي و اتحاد در جامعه و هراس دشمن از اين وحدت تاكيد كردند.


در ولایت سيستان و بلوچستان (جنوب شرق ايران )نيز که از ولایت هاي سني نشين ايران است ،امروز همزمان با آغاز هفته وحدت ، آئينهاي ويژه اين ايام شروع شد. اين در حالي است که شادماني مردم اين ولایت از انهدام گروهک جنايتکار ريگي که امنيت اهالي شيعه و سني اين منطقه را به مخاطره انداخته بود ، شيريني روزهاي ولادت پيامبر اعظم (ص) را براي مردم جنوب شرق ايران دوچندان کرده است.


ايران اسلامي در هفته اي که در پيش روست ، نواي دلنشين وحدت و همدلي ايرانيان از همه اقوام و مذاهب اسلامي را سرخواهد داد تا بارديگر " وحدت کلمه " اي را که رهبر کبير انقلاب، امت اسلامي را به آن دعوت کرد و مقام معظم رهبري نيز همواره برآن تاکيد داشته اند ، به تصوير بکشد .