سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

معاون استاندار:مهمترین مشکل اقتصاد خوزستان دولتی بودن آن است - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون استاندار:مهمترین مشکل اقتصاد خوزستان دولتی بودن آن است

مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی

معاون استاندار:مهمترین مشکل اقتصاد خوزستان دولتی بودن آن است

حبیب اله آصفی  در آیین افتتاح هفت طرح تولیدی و عمرانی به مناسبت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری - روز دزفول در شهرک صنعتی شماره 2 این شهر افزود:بخش زیادی از اقتصاد خوزستان با سرمایه گذاری دولت ایجاد و مدیریت می شود به همین دلیل می توان خوزستان را یک استان دولتی نامید و این در حالی است که نقش دولت در اقتصاد استان های دیگر تشویقی و حمایتی است.
معاون استاندار خوزستان با برشمردن ویژگی های منحصر به فرد خوزستان افزود: 65 درصد نفت، 50 درصد گاز، 30 درصد آب شیرین، 60 درصد شکر و 98 درصد باگاس کشور در خوزستان تولید می شود که نشان از ظرفیت بسیار بالای اقتصادی و منابع طبیعی این استان دارد.
فرماندار دزفول با تاکید بر اقتصاد مقاومتی به عنوان کلید حل مشکل اقتصاد کشور با درخشان توصیف کردن آینده اقتصاد و تولید در شهرستان دزفول تاکید کرد: 300 هزار میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی در 2 سال گذشته به دزفول جذب شده که نوید دهنده آینده درخشان در این شهرستان است.
آصفی با بیان اینکه بخش زیادی از این سرمایه گذاری توسط غیر دزفولی ها صورت گرفته خواستار مشارکت بخش خصوصی دزفول برای سرمایه گذاری در بخش تولیدی و صنایع این شهرستان شد.
فرماندار دزفول تاکید کرد: پالایشگاه 150 هزار بشکه ای با 6.3 میلیارد یورو، کارخانه لوله های درون چاهی بدون درز با اعتبار 12 هزار میلیارد ریال و 2 نیروگاه سیکل ترکیبی و یک نیروگاه 100 مگاواتی خورشیدی از جمله طرح های بزرگی است که سرمایه گذاران بزرگ برای اجرا در دزفول متعهد شده اند.
وی با اشاره به آخرین اقدام صورت گرفته برای راه اندازی کارخانه هشت هزار تنی قند دزفول گفت: با تعطیل شدن کارخانه قند شمال خوزستان ،دزفول با مازاد تولید محصول کشاورزی مواجه شد که بر اثر آن زیان فراوانی به کشاورزان منطقه وارد شد.
آصفی گفت: همانطور که دزفول در دوران دفاع مقدس الگو و نمونه بوده است می تواند در حوزه اقتصادی هم مقاوم و الگو باشد.
فرماندار دزفول، اقتصاد مقاومتی را درون گرا و برون نگر توصیف و با درخشان خواندن آینده اقتصادی کشور افزود: ملت ایران در مقابل آمریکا و ابرقدرت های جهان تسلیم نمی شود و با اجرای اقتصاد مقاومتی و رهنمودهای مقام معظم رهبری از این مرحله حساس نیز عبور خواهد کرد. 
وی با بیان اینکه بار سنگین تولید به دوش صنعتگران و تولیدکنندگان کشور است و به همین خاطر باید از آنها حمایت جدی شود افزود: تولید بخش مظلوم در اقتصاد کشور است. 
فرماندار دزفول اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های دزفول اگر به جاده های ارتباطی دزفول توجه جدی شود همه چیز در این شهرستان قابل تولید است.
معاون استاندار خوزستان ادامه داد: ظرفیت های شهرستان دزفول به اندازه یک کشور است.
وی با بیان اینکه دزفول در حوزه کشاورزی، گردشگری، تاریخی و فرهنگی حرف های زیادی برای گفتن دارد اظهار کرد: عقب افتادگی شهرستان دزفول با رقم بسیار بالای سپرده گذاری مردم دزفول در بانک ها همخوانی ندارد.
آصفی سپرده گذاری مردم دزفول در بانک ها را بیش از 400 هزار میلیارد ریال برآورد کرد و گفت:تاکنون تلاش برای متقاعد کردن سپرده گذاران دزفولی برای سرمایه گذاری بخشی از سپرده های بانکی خود در بخش تولید موفقیت چشمگیری نداشته است.
فرماندار دزفول گفت: اگر 10 درصد از این سپرده وارد چرخه تولید شود تمام مشکل اشتغال شهرستان و اگر نیمی از این سپرده گذاری وارد تولید استان شود مشکل اشتغال تمام خوزستان را برطرف می کند.
به مناسبت چهارم خرداد هفت طرح تولیدی ، عمرانی و خدماتی در شهرستان دزفول افتتاح و به بهره برداری رسید.پربیننده ترین اخبار

تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول گفت:عملیات ثامن الائمه که منجر به شکست حصر آبادان در سال 1360 شد عملیاتی هوشمندانه و مقتدرانه بود که موجب تقویت اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس شد.

آرشیو اخبار

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
پخش سخنان رهبر معظم انقلاب از طریق فضای مجازی مرکز آبادان
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
⏰ جمعه، ۲ خرداد ماه، ساعت ۱۲ ظهر ⬅️ به صورت پخش زنده از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین المللی
آئین شب های قدر
مدیر کل صداوسیمای مرکز آبادان خبر داد
آئین شب های قدر
آئین شب های قدر و مراسم شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) امشب از صداوسیمای مرکز آبادان به صورت مستقیم پخش می شود .
گزارش تصویری
گزارش تصویری
مرز شلمچه باز و تردد روان است
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
لحضات ناب جنگ
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
او با مادران و پدران شهداء انس و الفتی خاص دارد و پای حرفهایش که بنشینی با بیانی صمیمی و گرم از لحظات ناب جنگ و شهداء بخوبی صحبت می کند . کمتر مراسمی مربوط به دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و خانواده های شهداست که ارشدی حضور نداشته باشد ؛ خود را مدیون...