اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | جمعه، ۲۴ آذر ۱۳۹۶

مستند حُر در هور - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

مستند حُر در هور

تامین سیمای مرکز آبادان

سید کاظم کاظمی ( قائم مقام فرمانده اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) سال 1336 در بخش «آرادان» شهرستان «گرمسار» متولد شد. پس از گذراندن دوران کودکی در زادگاهش، در سن 6 سالگی، به همراه خانواده به شهرستان «گرگان» نقل مکان کرد. با توجه به نوع کار پدر که به شغل کشاورزی مشغول بود، سید کاظم از همان ابتدا با مشکلات و سختی‌های زندگی آشنا شد و از زمانی که خود را شناخت در کمک به خانواده کوتاهی نکرد.

او در خانواده‌ای مؤمن و متقی پرورش یافت و از همان دوران کودکی و نوجوانی، اهمیت خاصی برای ادای فرایض دینی و مذهبی قائل بود. در دوران تحصیل نیز دانش‌آموزی کوشا، فعال و اهل مطالعه بود. علاقه شدیدی به مطالعه کتاب داشت،از سن 16 سالگی برایش از «قم» مجلات مذهبی می‌فرستادند. او با تشکیل کتاب‌خانۀ کوچکی به نام «حُر» بسیاری از کتاب‌های مذهبی ممنوعه از نظر نظام شاهنشاهی همچون کتاب حکومت اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و رسالۀ ایشان را همراه زندگی‌نامۀ ائمۀ اطهار (ع) و کتاب‌های دیگر جمع‌آوری می‌کرد و در اختیار جوانان قرار می‌داد. در این دوران عوامل ساواک به وی مشکوک شدن و به منزلشان یورش بردند و دستگیرش کردند.

شهید کاظمی علاقه خاصی به روحانیت داشت و در گرگان با بعضی از علمای آن خطه در تماس بود و بیش‌تر اوقات فراغت خود را در مسجد و حوزه علمیه این شهر می‌گذراند.در سال 1354 موفق به اخذ دیپلم ریاضی شد. با توجه به وضعیت جسمانی، در همان سال به نظام وظیفه مراجعه و با دریافت معافیت پزشکی از خدمت سربازی معاف شد. سپس جهت کار و آمادگی برای ورود به دانشگاه، به تهران عزیمت کرد. ابتدا دوره کوتاه مدت نقشه‌کشی ساختمان را پشت سر گذاشت و بعد از آن در سازمان تربیت بدنی استخدام شد.

سال تولید: 1395


پربیننده ترین تولیدات تلویزیون

روی خط ورزش
روی خط ورزش
برنامه روی خط ورزش با محتوای معرفی پیشکسوتان در عرصه های مختلف ورزشی و پیگیری لیگ های مختلف محلی ورزشی
صراخیه
صراخیه
مستند صراخيه درمورد روستاي صراخيه واقع در شهرستان شادگان است.ازويژگي هاي مهم اين روستا، زندگي مردم محلي در تالاب شادگان و نحوه ارتباط آنها با تالاب است.اين فيلم مستند تلاش دارد ضمن معرفي روستاي صراخيه و تالاب شادگان به نحوه زندگي و نوع مشاغل افراد...
مستند مسابقه ی فرمانده
مستند مسابقه ی فرمانده
زمان پخش 21:18 مدت پخش 42:31
ورزش
ورزش
این برنامه به رویدادهای ورزشی منطقه می پردازد در این برنامه ضمن معرفی ورزشی سنتی و محلی به بررسی مشکلات ورزشی منطقه می پردازد و با دعوت از کارشناسان و مسئولین شهرستان ها درصدد رفع مشکلات ورزشی شهر و روستا می پردازد