Skip to Content

مجلس ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) در آبادان برگزار شد

مرکز آبادان/واحد مرکز ی خبر/اجتماعی

مجلس ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) در آبادان برگزار شد

به گزارش ایرنا آیت الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان در مجلس ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار امام و رهبری و از ارکان پیروزی انقلاب بود و پس از ارتحال امام (ره) به‌ عنوان سربازی فداکار و رهروی ثابت قدم بود.
وی اظهار داشت: آیت الله هاشمی یار دیرین امام و رهبری، خار چشم دشمنان و انسانی رئوف، مهربان، دلسوز و مردمی، انسانی تیزهوش، صادق و صبور بود.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: این بزرگمرد انقلاب در کسوت رئیس جمهوری، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس خبرگان و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام فعالیت داشت و سال ها در دوران دفاع مقدس به عنوان جانشین فرمانده کل قوا فعالیت کرد که ان شاءالله خدا بر درجات ایشان بیفزاید.
آیت الله حیدری تصریح کرد: این شخصیت مبارز و خستگی ناپذیر در تمامی عمر خود، برابر استکبار ایستاد و در زندان های طاغوت نیز بر این آرمان خود پافشاری کرد.
حجت الاسلام علی ابراهیمی پور امام جمعه آبادان نیز در این آیین گفت:تلاش و مبارزه برای تثبیت نظام جمهوری اسلامی ایران، از مهم ترین فعالیت های این مرد بزرگ در پرونده انقلاب است که برای همیشه تاریخ ماندگار می ماند.
وی اظهار داشت: هاشمی از سرمایه های انقلاب بود و آیین های ارتحال وی نیز باید محل اتحاد همه گروه ها و جناح های سیاسی باشد.
وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی جزو سابقون و مبارزان انقلاب اسلامی بود و پیش از پیروزی انقلاب نیز از سوی رژیم پهلوی مورد شکنجه قرار گرفت و حتی به مرز شهادت نیز رسید.
امام جمعه آبادان گفت:وی مورد اعتماد امام بود و در زمانی که امام در ایران نبود مجاهدت زیادی از سوی وی صورت گرفت و در سال های جنگ تحمیلی و پس از آن نیز، در سنگرهای مختلف مجاهدت کرد.
حجت الاسلام ابراهیمی پور تصریح کرد:به رغم اختلاف نظرها و اختلافات، وی در مسیر ولایت بود و از استوانه های انقلاب بود که حق بزرگی بر گردن ایران دارد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلح نظام شامگاه یکشنبه نوزدهم دیماه در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.واحد مرکزی خبر/مرکز آبادان/علمی
درمان ريزش مو با موم عسل
محققان مي گويند موم مانند استخراج شده از كندوي زنبور عسل موجب رشد دوباره مو مي‌شود.
واحد مرکزی خبر/مرکز آبادان/ورزشی
برگزاری اختتامیه نخستین المپیاد درون مدرسه‌ای دخترانه مینوشهر
اختتامیه نخستین المپیاد درون مدرسه‌ای در مینوشهر با شرکت ۲۴۰ دانش آموز دختر مقطع ابتدایی در تنها زمین چمن مصنوعی این شهر برگزار شد.
واحد مرکزی خبر/مرکز آبادان/اجتماعی
پدیده گرد و خاک چهارشنبه نیز در استان ادامه دارد
مدیر کل هواشناسی استان خوزستان گفت: بر اثر وزش باد شدید، روز چهارشنبه از ساعت 9 و 30 صبح بار دیگر شاهد بروز پدیده گردو غبار در برخی از مناطق استان خواهیم بود.
مرکز آبادان/واحد مرکز ی خبر/ورزشی
آبادانی‌ها را محروم نکنید
سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در انتهای دیدار تیمش مقابل نفت آبادان از رئیس سازمان لیگ خواست تا هواداران آبادانی را محروم نکنند.
مرکز آبادان/واحد مرکز ی خبر/ورزشی
جوانان ما امیدوارکننده بودند/ به ترکیب ثابت اعتقادی ندارم
سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: جوانان ما خیلی ما را امیدوارکننده بازی کردند و اصلا به ترکیب اصلی اعتقاد ندارم بلکه به ستون تیم اصلی معتقد هستم.
مرکز آبادان/واحد مرکز ی خبر/ورزشی
برزیل ایران تحت تاثیر شهدای آتش‌نشان/ کاپیتان باز هم هو شد
دیدار دو تیم صنعت نفت آبادان و استقلال تهران تحت‌ تاثیر حادثه ساختمان پلاسکو برگزار شد.