جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود - نمایش محتوای خبر

 

 

فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود

مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی

سرتیپ دوم گودرز احمدوند در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در میدان صبحگاه تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول از عملیات ثامن الائمه به عنوان عملیاتی غرور آفرین و پیچیده نظامی که تاثیر مهمی در پیروزی رزمندگان در سایر عملیات ها داشت نام برد و افزود:عملیات ثامن الائمه در تاریخ هشت سال دفاع مقدس ماندگار شده است.
وی اظهار داشت:پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات ثامن الائمه معادلات نظامی دشمن را بهم ریخت و موجب شد تا نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و نیز بسیجیان با اقتدار جبهه های نبرد را مدیریت کرده و دشمن را در تنگنا قرار دهند.
فرمانده تیپ 292 زرهی سرلشگر شهید آزادی دزفول به تشریح عملیات شکست حصر آبادان پرداخت و گفت:در این عملیات که با ایمان انقلابی نیروهای مسلح تحت رهبری معمار کبیر انقلاب به پیروزی رسید ضربه سنگینی به نیروهای دشمن بعثی وارد شد.
سرتیپ دوم احمدوند با اشاره به حضور دو گردان 207 و 256 تیپ 292 زرهی دزفول در عملیات شکست حصر آبادان پرداخت و گفت:نیروهای تیپ 292 زرهی در کنار سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در عملیات ثامن الائمه افتخاری ماندگار برای ایران اسلامی در نبرد با دشمن کسب کردند.
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی در ادامه به دستاوردهای دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت:دفاع مقدس آزمونی بزرگ برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بود که از این آزمون سربلند بیرون آمده و با افتخار در تاریخ دفاع مقدس ثبت شد.
وی عزت ، اقتدار و سربلندی نظام اسلامی در عرصه های مختلف را حاصل ایثار ، ایستادگی ، رشادت و مردانگی رزمندگان در دوران دفاع مقدس بیان کرد و گفت:آنچه که در هفته دفاع مقدس به نمایش گذاشته می شود بیانگر اقتدار نیروهای مسلح برای دفاع از کیان اسلامی است.
وی همچنین به تشریح نقش تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول در عملیات شکست حصر سوسنگرد به عنوان سند افتخار و برگ زرینی دیگری در تاریخ دفاع مقدس نام برد و گفت:تیپ 292 زرهی سرلشکر شهید آزادی ( تیپ 2 زرهی ) از جمله یگان های نظامی مستقر در شهرستان دزفول در کنار دیگر یگان های نیروهای مسلح و بسیج در طول هشت سال حماسه و ایثار در عملیات های مختلف حضوری مقتدرانه داشت.
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول ضمن تشریح نقش نیروهای این یگان در عملیات های مختلف دوران دفاع مقدس گفت: نیروهای تیپ 292 زرهی در تمام عملیات آفندی و پدافندی در مرزهای استان خوزستان حضور داشتند.
سرتیپ دوم احمدوند تقدیم 555 شهید گلگون کفن را سند افتخاری برای تیپ 292 زرهی دزفول برشمرد و اظهار داشت: در میان این شهدا افسر ، درجه دار و سرباز وظیفه نیز به چشم می خورد که بیانگر از جان گذشتگی و ایثار نیروهای این یگان در دفاع از کیان اسلامی است.
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آمادگی کامل نظامی و دفاعی بسر می برند افزود:آمادگی نیروهای مسلح ایران ، دشمنان فرا منطقه ای را از هر گونه اقدام نظامی علیه ایران اسلامی مایوس کرده است.
وی جانفشانی نیروهای مسلح در هشت سال جنگ تحمیلی را عمل به تکلیف دانست و گفت:نیروهای نظامی همچنان پا در رکاب ، گوش به فرمان فرمانده معظم کل قوا و با تمام توان آماده دفاع از کیان اسلامی هستند.
در این آیین ضمن تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگر ، یگان های نمونه تیپ 292 زرهی،پایگاه چهارم شکاری ،تیپ 3 از لشگرهفت ولی عصر (عج) خوزستان و نیز نیروهای سپاهی و انتظامی مستقر در میدان از مقابل جایگاه رژه رفتند.پربیننده ترین اخبار

تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول گفت:عملیات ثامن الائمه که منجر به شکست حصر آبادان در سال 1360 شد عملیاتی هوشمندانه و مقتدرانه بود که موجب تقویت اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس شد.

آرشیو اخبار

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
پخش سخنان رهبر معظم انقلاب از طریق فضای مجازی مرکز آبادان
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
⏰ جمعه، ۲ خرداد ماه، ساعت ۱۲ ظهر ⬅️ به صورت پخش زنده از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین المللی
آئین شب های قدر
مدیر کل صداوسیمای مرکز آبادان خبر داد
آئین شب های قدر
آئین شب های قدر و مراسم شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) امشب از صداوسیمای مرکز آبادان به صورت مستقیم پخش می شود .
گزارش تصویری
گزارش تصویری
مرز شلمچه باز و تردد روان است
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
لحضات ناب جنگ
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
او با مادران و پدران شهداء انس و الفتی خاص دارد و پای حرفهایش که بنشینی با بیانی صمیمی و گرم از لحظات ناب جنگ و شهداء بخوبی صحبت می کند . کمتر مراسمی مربوط به دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و خانواده های شهداست که ارشدی حضور نداشته باشد ؛ خود را مدیون...