غذاهای گیاهی

غذاهای گیاهی


*.آیا شما می دانید که چگونه برای خود یا مهمانان گیاه خوارتان غذای گیاهی بپزید. گزینه های زیادی از قبیل بخار پز کردن گیاهان ، دودی کردن برنج یا سبزیجات دارید.کلید پخت غذاهای گیاهیی با غذا های گوشتی و یا غذا هایی که حاوی دیگر آثار حیوانی اند بسیار  متفاوت اند، در درست کردن غذای گیاهی غذاهای گیاهی ، غذای سالم ، غذای گیاهی - پروتئین از حبوبات و سبزیجات متنوع و تازه تامین می شود.

*. در غذا های گیاهی تمرکز روی گوشت قرمز یا ماهی ندارند. بنابر این اولین چیزی که لازم خواهید داشت که یاد بگیرید چگونه از قبل به غذایتان نگاه کنید. امروزه برای گوشت جایگزین های مناسبی در فروشگاه ها و سوپر مارکت ها در دسترس هستند. اگر می خواهید پخت غذا را آغاز کنید در دستور العمل آن از جایگزین های گوشت قرمز به به جای خود آن استفاده کنید.

*. ماده ی چسبنده ای از گندم وجود دارد که جایگزین مناسبی برای مرغ است به طوری که در ساخت بو و مزه به خوبی شبیه مرغ است. به علاوه تفو بکی از بهترین شرکت های نام آشنا در فعالیت های پخت گوشت های کبابی  و سرخ کردنی است.

*. ( به جز این مواد نرم تفو چاشنی های مناسبی برای سالاد و دسر است.) که این مواد به وسیله سویا و مخلوتی از حبوبات درست می شوند. نوع غلیظ آن در پخت غذا مفید است برای این که پیش از مصرف با آتش ملایم سرخ شده اند.

*. دیگر منابع خوب پروتئین در غذای گیاهی شامل همه حبوبات مثل باقالا، لوبیا و سبزی است. برای درست کردن یک غذای گیاهی مثل خوراک لوبیا ، می توان سبزی های خورد شده و حبوباتی مثل باقالا و لوبیا به جای گوشت گاو افزود .

*. باقلا ، لوبیا، عدس های رنگارنگ و لپه سالم و مقوی هستند و می توان آن ها را به سوپ ، تاس کباب و غذا های مرکبگوشتی افزود. همچنین می توانید باقالا و لوبیا و سبزی های خوردنی را به سالاد و برنج ها اضافه کنید.

*. خوب است اگر یک بار خوردن غذای گیاهی را به برنامه غذایی خود اضافه کنید. برای نحوه پخت آن ها می توانید به صورت آن لاین در اینترنت، داخل کتاب خانه ی شخصی،  کتاب فروشی بیابید یا از کسانی که گیاه خوار اند بپرسید.

*. استفاده های گوناگون از حبوبات سالم و سبزیجات مغذی طراحی غذا باید بر اساس ظرفی که در آن است باید باشد. برای تامین پروتئین باید مقدار زیادی حبوبات سالم را در نظر داشت مانند لوبیا و محصولاتی مانند تفو. ترکیب غذا با حبوبات باعث می شود غذایی با غذاهای گیاهی ، غذای سالم ، غذای گیاهی - پروتئین کامل سرو کنید.

*. سرانجام غذایتان با سبزیجات فشرده و طبیعی کامل می شود گیاهانی مثل: اسفناج و کلم پیچ، سیب زمینی شیرین ، شلغم و هویج وحشی ، گوجه فرنگی های تازه، فلفل، هویج شیرین، کلم بروکلی و اوکادو. این سبزیجات فقط برای تهیه غذا نیستند ، بلکه دارای آنتی اکسیدان های مفید و فیبر هستند که به شما برای یک تغذیه خوب کمک می کنند.

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.