سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

رعایت بهداشت فردی بهترین راه برای پیشگیری از بیماری کرونا - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

رعایت بهداشت فردی بهترین راه برای پیشگیری از بیماری کرونا

برنامه شبهای اروند

پخش از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 از شبکه آبادان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: رعایت بهداشت فردی و شستن مرتب دست‌ها در کنترل بیماری کرونا ضروری است.

رعایت بهداشت فردی بترین راه برای پیشگیری از بیماری کرونادکتر مهدی قلیان اول معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به دنبال تایید مرگ چند نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در کشور، صبح امروز جلسه اضطراری مدیران و مسوولان شبکه‌های بهداشت خراسان رضوی با مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

او ادامه داد: در این جلسه نسبت به آماده باش نیرو‌های بهداشتی و درمانی و بالا بردن سطح آموزش مردم برای پیشگیری از بیماری کرونا تاکید شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: رعایت بهداشت فردی، شستن مرتب دست‌ها با صابون یا استفاده از مایع ضد عفونی کننده، استفاده از ماسک، دست ندادن و روبوسی نکردن و حفظ آرامش خود و پرهیز از نگرانی از اقدامات پیشگیرانه در کنترل بیماری کرونا را ضروری است.

 قلیان اول افزود: تاکنون هیچ مورد مشکوک به کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خراسان رضوی مشاهده نشده است در حالی که اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلای به این بیماری به جد دنبال می‌شود.

 او تب، تنگی نفس، سینه پهلو و سرفه را از شاخص‌ترین علایم بیماری کرونا عنوان کرد و ادامه داد: افرادی که این علایم که مشابه علایم بیماری آنفلوآنزا ست را دارند بهتر است از منازل خود بیرون نیایند و تحت کنترل باشند که اگر علایم تشدید شود باید جهت بررسی بیشتر توسط پزشک به بیمارستان ارجاع داده شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بخش عفونی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد برای معالجه افراد مشکوک به کرونا پیش‌بینی شده است.

قلیان اول افزود: مسافران خارجی ورودی به خراسان رضوی در پایگاه‌های مراقبت مرزی از نظر احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف از جمله کرونا غربالگری می‌شوند که این پایگاه‌های بهداشتی در مبادی ورودی مسافران از طریق مرز‌های زمینی و هوایی شامل دوغارون در تایباد، باجگیران در قوچان، لطف آباد در درگز، سرخس و فرودگاه مشهد به طور شبانه‌روزی فعال هستند.


پربیننده ترین تولیدات تلویزیون

سینمایی چشمهای آبی زهرا
سینمایی چشمهای آبی زهرا
یکی از مقامات بلند پایه رژیم صهیونیستی که فرزندی با ناهنجاری‌های ظاهری و ژنتیکی بسیار دارد؛ برای جابه‌جایی اعضای بدن فرزندش تلاش می‌کند. او گروهی را مأمور کرده تا به بهانه شیوع نوعی بیماری چشمی و معاینه کودکانِ اردوگاه‌های فلسطینیان، فرد مناسبی را...
سینمایی زن خوب، مرد خوب
سینمایی زن خوب، مرد خوب
داستان این تله‌فیلم در خصوص دو باجناق است که برای یک روز تعطیل به خارج از شهر رفته و طی این روز یک حادثه عجیب باعث به سرقت رفتن نهار می شود و آنها مجبور می‌شوند از غذای دیگری استفاده کنند که این غذا باعث تغییرات عجیب غریب در رفتار همسران آنها می‌شود...
مستند مسابقه ی فرمانده
مستند مسابقه ی فرمانده
زمان پخش 21:18 مدت پخش 42:31
سریال مریم مقدس
سریال مریم مقدس
مریم مقدس نام فیلمی ایرانی به نویسندگی و کارگردانی شهریار بحرانی است. این فیلم محصول سال ۱۳۷۹ می‌باشد.