رشد اخلاقی جامعه با حرکت در مسیر ولایت صورت می گیرد

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی پور گفت: رشد اخلاقی جامعه با حرکت در مسیر ولایت صورت می گیرد و اگر جامعه ای در این مسیر نباشد به نابودی کشیده می شود.

امام جمعه آبادان حجت الاسلام و المسلمین  ابراهیمی پور در مراسم خیمه گاه مجازی کتابخانه های عمومی آبادان گفت: امروز هم کربلا وهم عاشوراست ، یعنی این سرزمین می تواند بین دو جبهه حق و باطل باشد و البته یک جبهه دیگر هم می تواند تماشاگر بی تفاوت صحنه کارزار باشد و ما باید ببینیم در حادثه عاشورا، در کدام جبهه و لشکر قرار داریم و هرکس می تواند خود را در آینه عاشورا ببیند و بررسی کند.

او افزود: عبارت کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا یعنی اینکه کربلا در همه جغرافیای زمین برپا می شود و افرادش هم تکرار می شوند.

 سخنران خیمه گاه مجازی کتابخانه های عمومی آبادان، ولایت و امامت را میزان کربلا و ولایتمداری را درس ضروری امروز دانست.

 او اظهار داشت: اکنون نیز امام عصر در غیبت به سر می برد و با باید بدانیم که در کدام لشکر و جبهه حرکت می کنیم و آیا ولایت پذیر هستیم یا خیر؟ و اگر در لشکریان امام زمان(عج) و امام حسین علیه السلام باشیم، فوزا عظیما خواهیم بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان ولایت پذیری را شاخص اساسی محور کربلا دانست و بیان داشت: رشد اخلاقی جامعه با حرکت در مسیر ولایت صورت می گیرد و اگر جامعه ای در این مسیر نباشد به نابودی کشیده می شود.

حجت الاسلام و المسلمین  ابراهیمی پور گفت: نابودی اخلاقی امروز جامعه ناشی از عدم امام شناسی صحیح است، لذا ارتباط با امام و همگام بودن با امام مهم است و مکتب عاشورا به ما می گوید که همراهی با امام موجب جاودانگی خواهد بود.

او با اشاره به فرازهایی از زیارت جامعه کبیره در توصیف جایگاه اهل بیت گفت: معصومین برخلاف هوای نفس سخن نمی گویند و ما باید نسبت به آنها معرفت داشته باشیم و  رفتار و اخلاق ما بر مبنای راه معصومین باشد که اطاعت از معصومین،اطاعت از خداست.

امام جمعه شهرستان آبادان در پایان از دشت افکن رئیس اداره کتابخانه های عمومی آبادان و پرسنل کتابخانه های عمومی که در راه اندازی این خیمه گاه نقش مهمی داشتند تشکر کرد.پربیننده ترین اخبار

تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول گفت:عملیات ثامن الائمه که منجر به شکست حصر آبادان در سال 1360 شد عملیاتی هوشمندانه و مقتدرانه بود که موجب تقویت اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس شد.

آرشیو اخبار

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
پخش سخنان رهبر معظم انقلاب از طریق فضای مجازی مرکز آبادان
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
⏰ جمعه، ۲ خرداد ماه، ساعت ۱۲ ظهر ⬅️ به صورت پخش زنده از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین المللی
آئین شب های قدر
مدیر کل صداوسیمای مرکز آبادان خبر داد
آئین شب های قدر
آئین شب های قدر و مراسم شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) امشب از صداوسیمای مرکز آبادان به صورت مستقیم پخش می شود .
گزارش تصویری
گزارش تصویری
مرز شلمچه باز و تردد روان است
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
لحضات ناب جنگ
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
او با مادران و پدران شهداء انس و الفتی خاص دارد و پای حرفهایش که بنشینی با بیانی صمیمی و گرم از لحظات ناب جنگ و شهداء بخوبی صحبت می کند . کمتر مراسمی مربوط به دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و خانواده های شهداست که ارشدی حضور نداشته باشد ؛ خود را مدیون...