حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع): دنیا تشنه درک اندیشه های امام خمینی (ره) است - نمایش محتوای خبر

 

 

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع): دنیا تشنه درک اندیشه های امام خمینی (ره) است

مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع): دنیا تشنه درک اندیشه های امام خمینی (ره) است

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن اختری  در آئین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در مصلای مهدیه امام خمینی اهواز اظهار کرد: در 14خرداد، جهان فقدان شخصیت بزرگ، نمونه و بی نظیری را متحمل شد که با توکل به خدا، ایمان، اخلاص، شجاعت و صلابت، حرکت معجزه آسا و تحول بسیار عظیم جهانی ایجاد کرد.
وی افزود: امام راحل، شخصیتی چند بعدی و دارای ویژگی های خاص بود که هنوز هم بسیاری از ابعاد وجودی و زندگانیش برای بسیاری از مردم روشن نشده است.
حجت الاسلام اختری ادامه داد:جوانان امروز ما آغاز و پیروزی انقلاب را ناظر نبودند و حتی بسیاری از آنها با حدود 30سال سن به خوبی، رحلت امام (ره) را درک نکرده اند بنابراین برگزاری یادبودها، آئین ها و احیای این روزها با ارزش و تاثیر گذار است.
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) تصریح کرد: مردم بعد از گذشت 27 سال از رحلت امام خمینی (ره) با پای پیاده از راههای دور و نزدیک در حرم ایشان اجتماع می کنند و به این مناسبت همه مردم کشور و دنیا در کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی برنامه های بزرگ، همایش، نشست و طرح مقاله برگزار می کنند.
وی خاطرنشان کرد: بنابراین تا حد امکان باید در معرفی امام (ره) دقت کنیم، از اندیشه های امام درس بگیریم و راه ایشان را تداوم ببخشیم.
حجت الاسلام اختری اضافه کرد: امام (ره) با توطئه های طاغوت و به ویژه امپریالیسم آمریکا، 10 ماه زندان شد که بعد از آن ایشان در سخنرانی اعلام کرد آمریکا و رییس جمهور آن منفورترین در پیش ملت ایران هستند.
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) ادامه داد: امام راحل (ره) آن روز پیش بینی می کرد که آمریکا و سیاستمداران آن در ایران و جهان منفورترین هستند و اینکه مردم خود آمریکا از دولتمردان خود روی بر می گردانند.
وی گفت: امروز شاهد هستیم رئیس جمهور آمریکا در داخل کشور خود منفورترین است و پرچم آمریکا در داخل کشورش به آتش کشیده می شود.
حجت الاسلام اختری اضافه کرد: امام راحل در این انقلاب، معجزه بزرگی بنیانگذاری و در ابعاد سیاسی، فرهنگی، نظامی و اجتماعی دگرگونی ایجاد کرد.
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) اظهار کرد: امام (ره) چنان لرزه به جان امپریالیسم شرق و غرب انداخت که متوجه شدند جهان نسبت به ایشان و اسلام اقبال دارند.
وی تاکید کرد: افراد ساده اندیش نباید گول تبلیغات انحرافی دشمنان را بخورند و تفاوت های رهبری الهی را با طاغوتی تشخیص دهند و دین و دستاوردهای اسلام برای بشریت را درک کنند.
حجت الاسلام اختری با اشاره به اینکه رهبر جهان اسلام باید نیکی ها و شایستگی ها را در جهان گسترش دهد و با فساد و ارزشهای ضد اخلاقی مبارزه کند تصریح کرد: آیا دشمنانی که امروز منطقه مسلمان را با اقدامات تروریستی به خاک و خون می کشند از اسلام خبر دارند و می توانند ادعای رهبری جامعه اسلامی را داشته باشند؟ 
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) کار کفر آمیز آل سعود در جلوگیری از حج را محکوم کرد و گفت: تروریست ها، منافقان و فرعونیان زمان به هیچ کس نمی اندیشند و به بشر احترام نمی گذارند.
وی با تاکید بر اینکه ما باید از امام (ره) درس بیاموزیم و 15 خرداد 42 را زنده نگهداریم اظهار کرد: تنها موضوعی که می تواند امیدبخش نجات بشریت از این استعمار باشد، اندیشه های ناب امام به رهبری آیت الله امام خامنه ای است.
حجت الاسلام اختری تصریح کرد: جمهوری اسلامی به فرموده امام راحل به نجات انسانها و محرومان فکر می کند و جمهوری اسلامی مدافع مستضعفین است و این حرکت و اندیشه های امام به خواست خدا به پیش می رود. 
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) خاطرنشان کرد:هر چند بیداری اسلامی مورد حمله و تجاوز ستمکاران قرار گرفت اما اینگونه باقی نمی ماند و بیداری اسلامی گسترش می یابد.
سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان نیز اظهار کرد: امروز باید بدانیم اندیشه امام خمینی (ره) دستاوردهای مبارکی برای بشریت داشته است؛ طاغوت ها را در هم کوبید، اسلام و حکومت اسلامی را بنا کرد و پویایی فقه در مکتب شیعه و اسلام ایجاد شد.
حجت الاسلام سید لطف الله سپهر افزود: امام راحل (ره) حکومتی بر مبنای خدمتگذاری به ملت و حمایت از محرومان بنا کرد و امروز رسالت ما پاسداری از اندیشه های ایشان است.پربیننده ترین اخبار

درمان ريزش مو با موم عسل
واحد مرکزی خبر/مرکز آبادان/علمی
درمان ريزش مو با موم عسل
محققان مي گويند موم مانند استخراج شده از كندوي زنبور عسل موجب رشد دوباره مو مي‌شود.
تشکر سبحان زاده مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان از مهندس دبیقی مدیر کل مرکز آبادان
مرکز آبادان/واحد مرکز ی خبر/فرهنگی هنری مذهبی
تشکر سبحان زاده مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان از مهندس دبیقی مدیر کل مرکز آبادان
تشکر سبحان زاده مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان از مهندس دبیقی مدیر کل مرکز آبادان
برگزاری اختتامیه نخستین المپیاد درون مدرسه‌ای دخترانه مینوشهر
واحد مرکزی خبر/مرکز آبادان/ورزشی
برگزاری اختتامیه نخستین المپیاد درون مدرسه‌ای دخترانه مینوشهر
اختتامیه نخستین المپیاد درون مدرسه‌ای در مینوشهر با شرکت ۲۴۰ دانش آموز دختر مقطع ابتدایی در تنها زمین چمن مصنوعی این شهر برگزار شد.

جدیدترین اخبار

ملا صالح شگفت انگیز ترین آزاده دفاع مقدس است
آیین رونمایی از کتاب ملا صالح
ملا صالح شگفت انگیز ترین آزاده دفاع مقدس است
مدیر کل صدا و سیمای مرکز آبادان در آیین رونمایی از کتاب ملا صالح که بصورت زنده از شبکه های شما و آبادان پخش می شد ضمن بر شمردن ویژگیهای این رزمنده گفت:وی شگفت انگیزترین آزاده دفاع مقدس است.
تصادف در دزفول جان 4 شهروند شوشی را گرفت
مرکز آبادان/واحد مرکز ی خبر/حوادث
تصادف در دزفول جان 4 شهروند شوشی را گرفت
تصادف کامیون و پژو در جاده شهر امام و میانرود دزفول جان چهار نفر از شهروندان شوشی را گرفت.
خرید 800 میلیون تومانی تجهیزات پزشکی توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان
مرکز آبادان/واحد مرکز ی خبر/اجتماعی
خرید 800 میلیون تومانی تجهیزات پزشکی توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: به تازگی بیش از 800 میلیون تومان تجهیزات پزشکی برای بهره‌برداری در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشکده خریداری شده است.