سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

جریان تکفیری ها - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

جریان تکفیری ها

Loading the player...

رهبر معظم انقلاب، در نگاهی کلان به مسائل جهان اسلام، غافل کردن امت اسلامی از مسئله فلسطین را از جمله اهداف مهم دشمنان اسلام در به راه انداختن جنگهای داخلی، دامن زدن به اختلاف و ترویج تفکرات تکفیری و افراطی برشمردند.

ایشان با ابراز تأسف عمیق افزودند: عده ای تکفیری بجای توجه به رژیم خبیث صهیونیستی، به اسم اسلام و شریعت، اکثر مسلمانان را تکفیر می کنند و زمینه ساز جنگ و خشونت و اختلاف می شوند و به همین علت، وجود این جریان تکفیری، مژده ای برای دشمنان اسلام است.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به آیه شریفه «اَشدّاء علیَ الکُفّارِ رُحَماء بَینَهُم» افزودند: جریان تکفیری، این دستور صریح پروردگار را نادیده می گیرد و با تقسیم مسلمانان به «مسلمان و کافر»، آنها را به جان هم می اندازد.

ایشان سؤال کردند: با این وضع آیا کسی می تواند تردید کند که وجود این جریان و پشتیبانی مالی و تسلیحاتی از آن، کار دستگاههای امنیتی و خبیث دولتهای استکباری و دست نشاندگان آنها نیست؟

حضرت آیت الله خامنه ای، با توجه به این واقعیات، جریان تکفیری را خطری بزرگ برای دنیای اسلام برشمردند و با توصیه به کشورهای اسلامی برای مراقبت و هوشیاری کامل، افزودند: متأسفانه برخی دولتهای مسلمان، به عواقب حمایت از این جریان بی توجهند و نمی فهمند که این آتش، دامن همه آنها را هم خواهد گرفت.

جریان تکفیر توانست موضوع فلسطین و قدس را به حاشیه ببرد و مأموریت خود را در راستای اسلام هراسی به خوبی ایفا کند. در حال حاضر گروه‌هایی به نام داعش، النصره و... در آینده به نام‌های دیگر در جهان اسلام قارچ گونه سبز خواهند شد و باید به این نکته اشاره کنیم که این جریان‌ها دست ساز و یکبار مصرف بوده و تا زمانی که منافع رژیم صهیونیستی را تامین کنند مورد حمایت غرب و آمریکا هستند. در پایان باید به این نکته اذعان داشت که مبارزه با این مسئله وحدت جهان اسلام را می‌طلبد....