تشریح ویژه برنامه های شبکه آبادان در سالروز فتح خرمشهر


صداو سیمای مرکز آبادان در سالروز آزاد سازی خرمشهر ویژه برنامه های مختلفی را تهیه و تولید می کند.


 

مدیر کل صدا وسیمای مرکز آبادان ضمن بیان این مطلب گفت: «خرم شهر» عنوان ویژه برنامه سیمای مرکز آبادان درروزهای دوم وسوم خرداد است که از ابتدای صبح تا شامگاه ارتباط های مختلفی را با شبکه های استانی ،سراسری و بین المللی از محل باغ موزه دفاع مقدس و مسجد جامع خرمشهر برقرار کرده و با مدافعان و  فاتحان خرمشهر به گفت وگو می نشیند.
ناصر بهرام افزود: برنامه چالشی تلویزیونی «تا خرمشهر» نیز با حضور مسوولان فعلی و سابق این شهر وکارشناسان اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی به آسیب شناسی عدم توسعه یافتگی و موانع پیشرفت خرمشهر در زمینه های مختلف می پردازد.
مدیر کل صدا وسیمای مرکز آبادان خبرداد: تولید مستندهای «شش طبقه» با موضوع محرومیت زدایی ، «درقلب شهر» با نگاهی به مشکلات بعد از جنگ تحمیلی و ظرفیت های گردشگری خرمشهر و همچنین مستند ویژه سردار بزرگ اسلام شهید محمد علی جهان آرا از دیگر تولیدات سیمای مرکز آبادان در این ایام است.
وی اظهار داشت: رادیو آبادان هم در این روز با برنامه صبحگاهی « شهر خورشید» از ساعت 9 تا 11 صبح، جشن سالروز فتح خرمشهر را برپا می کند و مهمان شبکه های دیگر استانها در این ساعت خواهد بود .
مدیر کل صدا وسیمای مرکز آبادان خاطر نشان ساخت: در حوزه صدا هم ۱۰ مستند کوتاه و بلند در این ایام تولید می شود که در این مستند ها علاوه بر روایت حماسه سازی های مدافعان و فاتحان خرمشهر  سعی شده مشکلات و توسعه نیافتگی این شهر بعد از دفاع مقدس ، از طریق صدای مرکز آبادان رساتر گزارش و روایت
گردد.
بهرام تصریح کرد: واحد موسیقی صدا وسیمای مرکز آبادان هم ، نماهنگ « خرمشهرها در پیش است» که برگرفته از فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند:«خرمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، در میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است.»  را تولید کرده است.
وی توضیح داد: این نماهنگ با شعری از سید حمید رضا حسینی ، خوانندگی و آهنگسازی بهروز بهراد ، کارگردانی محسن زندی و تهیه کنندگی محدثه گنجی و با تاثی از فرمایش رهبرمعظم انقلاب و نگاه ویژه به  کار ، جهش تولید و جوانان تولید شده است .
مدیر کل صدا وسیمای مرکز آبادان بیان کرد: نماهنگ «مدیونتم» با مضمونی از حضور فاتحان و مدافعان خرمشهر در جبهه ای دیگر یعنی کمک و مواسات به مردم در معاونت فضای مجازی شبکه آبادان تولید شده است.
وی اضافه کرد: خواننده این اثر بهزاد سلیمی ، شاعر ، سحرنصیری و تهیه کننده وکارگردان نیز علی شهابی نژاد می باشد.
 بهرام در رابطه با تولیدات واحد خبر شبکه آبادان هم گفت: این واحد نیز  4 گزارش خبری با عنوان های  «اهمیت فتح خرمشهر برای ایران ، تبیین جان فشانی های مردم خرمشهر و ملت ایران در دفاع از میهن، نقش بانوان در دفاع مقدس و تبیین رشادت های یک خانواده خرمشهری با 9 رزمنده و جانباز » را تولید و برای پخش از شبکه های سراسری  آماده کرده است.پربیننده ترین اخبار

تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول گفت:عملیات ثامن الائمه که منجر به شکست حصر آبادان در سال 1360 شد عملیاتی هوشمندانه و مقتدرانه بود که موجب تقویت اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس شد.

آرشیو اخبار

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
پخش سخنان رهبر معظم انقلاب از طریق فضای مجازی مرکز آبادان
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
⏰ جمعه، ۲ خرداد ماه، ساعت ۱۲ ظهر ⬅️ به صورت پخش زنده از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین المللی
آئین شب های قدر
مدیر کل صداوسیمای مرکز آبادان خبر داد
آئین شب های قدر
آئین شب های قدر و مراسم شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) امشب از صداوسیمای مرکز آبادان به صورت مستقیم پخش می شود .
گزارش تصویری
گزارش تصویری
مرز شلمچه باز و تردد روان است
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
لحضات ناب جنگ
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
او با مادران و پدران شهداء انس و الفتی خاص دارد و پای حرفهایش که بنشینی با بیانی صمیمی و گرم از لحظات ناب جنگ و شهداء بخوبی صحبت می کند . کمتر مراسمی مربوط به دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و خانواده های شهداست که ارشدی حضور نداشته باشد ؛ خود را مدیون...