سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | جمعه، ۱۵ مهر ۱۴۰۱

بررسی وضعیت ورزشگاه شهید جهان آرا خرمشهر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بررسی وضعیت ورزشگاه شهید جهان آرا خرمشهر

برنامه صفحه ورزشی

پخش برنامه روزهای دوشنبه  ساعت 19 از شبکه آبادان

نگاهی به روند بازسازی ورزشگاه جهان آرا خرمشهر

ورزشگاه شهید جهان آرا خرمشهر یکی از بزرگترین پروژه های ورزشی خوزستان در کنار مجموعه های ورزشی مجدیان دزفول و پنج مهر آبادان است که سال ها به دلایلی از جمله کمبود اعتبارات در دست بازسازی می باشد؛ سوم خرداد و سال روز آزادی خرمشهر بهانه ای شد تا روند بازسازی این ورزشگاه را از مسوولان مربوطه جویا شویم.

 

این ورزشگاه ابتدا با گنجایش پنج هزار نفر ساخته شد ولی بعدها تصمیم بر افزایش گنجایش آن به 35 هزار نفر گرفته شد.

 

حمید شکیبامهر معاون عمرانی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان درخصوص بازسازی ورزشگاه شهید جهان‌آرا خرمشهر گفت: بازسازی این ورزشگاه سال 83 آغاز ولی اقدامات جدی از سال 86 شروع و قرار شد سکوهای قدیمی تخریب شده و به سکوهای جدید و پیشرفته تبدیل شوند. همچنین زیر این سکوها، اتاق‌های رختکن و اتاق‌های مربوط به داوران در حال احداث است. تاکنون سکوهای جدید، 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.  

 

وی ادامه داد: زمین ورزشگاه نیز بازسازی شده و اکنون از آن استفاده می‌شود. روشنایی آن نیز کامل‌تر از قبل شده است. در سال 87 دو سالن چندمنظوره و سه سالن تمرینی در این ورزشگاه احداث شد. ‌علاوه بر این سالن‌ها، یک ساختمان اداری نیز در این ورزشگاه ساخته شده است.

 

معاون عمرانی اداره کل ورزش و جوانان استان، راه‌اندازی استخر، آسفالت محوطه و تعمیر سیستم برق را از دیگر اقدامات انجام شده ورزشگاه جهان آرا خرمشهر در چند سال اخیر برشمرد و گفت: سه پیمانکار از ابتدای پروژه تاکنون تغییر کرده‌اند ولی پیمانکار فعلی تاکنون عملکرد خوبی داشته است.

 

به گفته شکیبامهر براساس مصوبات دور دوم سفر هیات دولت به استان قرار بوده سه میلیارد تومان به این پروژه در طول ساخت آن اختصاص یابد ولی از سال 87 هیچ اعتباری تخصیص نیافت تا این که اکنون حدود 700 میلیون تومان از این اعتبار ابلاغ شده که در حال حاضر حدود 350 میلیون تومان آن به حساب ریخته شده است.

 

البته برآورد اعتباری برای این پروژه هفت میلیارد تومان بوده است که حتی با چشم پوشی از این رقم و باتوجه به سه میلیارد تومان مصوب هیات دولت برای این پروژه، اختصاص 350 میلیون تومان از سال 87 تاکنون بسیار ناچیز است.

 

معاون عمرانی اداره کل ورزش و جوانان استان با بیان این که قرار است در سال جاری اعتبار دیگری به این پروژه اختصاص یابد، روند کار را خوب پیش بینی کرد و گفت: در صورت تخصیص اعتبارات لازم، حدود 18 ماه دیگر شاهد بهره‌برداری کامل از این ورزشگاه خواهیم بود.

 

حمیدرضا گرشاسبی مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان نیز ‌با اشاره به این که شاید عدم پیگیری و نبودن اعتبار لازم از دلایل اصلی بلاتکلیفی این ورزشگاه باشد، افزود: ورزشگاه جهان آرا خرمشهر حدود 10 سال بلاتکلیف بود اما در دو سال اخیر اقدامات لازم برای بازسازی آن آغاز شده است.

 

وی افزود: ایجاد فاضلاب، جدول‌بندی و زیرسازی سکوها، جزو اقدامات اولیه بود که تاکنون پیشرفت خوبی داشته و خیلی از ایرادها و مشکلات برطرف شده است. ‌به تازگی نیز برای این پروژه بودجه‌ای در نظر گرفته و اختصاص داده شده و پیمانکار نیز بر همین اساس کار را به خوبی پیش می‌برد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان ادامه داد:‌ تمام سکوهای فرسوده تخریب شده و به جای آن سکوهای پیشرفته و بیشتری احداث می‌شود و اگر بودجه‌ی کافی به این پروژه تزریق شود تا یک سال دیگر این فاز از ورزشگاه که در دست بازسازی است به پایان می‌رسد و پیش‌بینی می‌کنیم تا دو سال دیگر به طور کامل آماده بهره‌برداری شود.

 

وی اظهارکرد: دغدغه‌ی اصلی ما ورزشگاه های 50 هزارنفری اهواز، پنج مهر آبادان و شهید جهان‌آرا خرمشهر بوده که امیدواریم این ورزشگاه نیز مانند ورزشگاه 50 هزارنفری هر چه زودتر آماده بهره‌برداری شود.

 

سعید رشنو رییس اداره ورزش و جوانان خرمشهر هم گفت: در دو سال گذشته دو سالن چندمنظوره در این ورزشگاه به بهره‌برداری رسیده است. استخر ورزشگاه نیز پس از یک سال تعطیلی اکنون مراحل تعمیر خود را پشت سر گذاشته و آماده بهره‌برداری است.

 

وی افزود: زمین چمن مصنوعی این ورزشگاه نیز سال‌ها بود که تخریب شده بود و باتوجه به اعتباراتی که در سال 90 به این پروژه اختصاص یافت، به صورت اساسی بازسازی شد و آماده بهره‌برداری است.

 

رییس اداره ورزش و جوانان خرمشهر ادامه داد: فاضلاب ورزشگاه نیز مشکل عمده ای بود که با زحمت زیاد این مشکل هم برطرف شد و دیگر در این خصوص هیچ نقصی وجود ندارد. همچنین ‌زمین چمن ورزشگاه به صورت کامل بازسازی شد و اکنون تحویل پیشکسوتان داده شده است و آن‌ها نیز در آن جا فعالیت می کنند.

 

وی یکی از مشکلات عمده‌ ورزشگاه شهید جهان آرا را ظرفیت کم جایگاه تماشاگران دانست و افزود: البته اکنون این ورزشگاه در حال بازسازی است. اگر از نظر امکانات و شرایط و همچنین سکوهای ورزشگاه‌ به شرایط مطلوبی برسیم، برای تیم‌داری در لیگ‌های مختلف کشور مشکلی نداریم.

 

رشنو خاطرنشان کرد: در حال حاضر پیمانکار بازسازی سکوهای ورزشگاه به خوبی کار می‌کند و عملکردش رضایت بخش است و پیش‌بینی می‌شود بخشی از سکوها تا پایان سال تکمیل شود. تاخیر در کار ساخت این پروژه به دلیل مشکلات اعتباری بود ولی اکنون این مشکلات تاحدودی بر طرف شده و روند خوبی را شاهد هستیم.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، بعد از این که سناریوی ساخت ورزشگاه غدیر اهواز پس از 17 سال، سرانجام اواخر سال گذشته به پایان رسید، حالا رسیدگی به پروژه های بزرگ دیگر مانند ورزشگاه های شهیدجهان آرا خرمشهر، پنج مهر آبادان و مجدیان دزفول امری ضروری به نظر می رسد.

 

از آن جا که بازسازی ورزشگاه شهید جهان آرا خرمشهر به عنوان یک مجموعه ورزشی بزرگ در این شهرستان، پیشرفت ورزش خرمشهر که سال ها در دوران جنگ تحمیلی مورد هجوم دشمن قرار گرفت و بسیاری از زیرساخت های آن در زمینه های مختلف از بین رفت، را به دنبال خواهد داشت، توجه مسوولان و پیگیری آن ها،  انتظار به جایی است.

 پربیننده ترین تولیدات تلویزیون

سینمایی چشمهای آبی زهرا
سینمایی چشمهای آبی زهرا
یکی از مقامات بلند پایه رژیم صهیونیستی که فرزندی با ناهنجاری‌های ظاهری و ژنتیکی بسیار دارد؛ برای جابه‌جایی اعضای بدن فرزندش تلاش می‌کند. او گروهی را مأمور کرده تا به بهانه شیوع نوعی بیماری چشمی و معاینه کودکانِ اردوگاه‌های فلسطینیان، فرد مناسبی را...
سینمایی زن خوب، مرد خوب
سینمایی زن خوب، مرد خوب
داستان این تله‌فیلم در خصوص دو باجناق است که برای یک روز تعطیل به خارج از شهر رفته و طی این روز یک حادثه عجیب باعث به سرقت رفتن نهار می شود و آنها مجبور می‌شوند از غذای دیگری استفاده کنند که این غذا باعث تغییرات عجیب غریب در رفتار همسران آنها می‌شود...
سریال مریم مقدس
سریال مریم مقدس
مریم مقدس نام فیلمی ایرانی به نویسندگی و کارگردانی شهریار بحرانی است. این فیلم محصول سال ۱۳۷۹ می‌باشد.
مستند مسابقه ی فرمانده
مستند مسابقه ی فرمانده
زمان پخش 21:18 مدت پخش 42:31