جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

بازارچه ذوالفقاری آبادان، بدون آب، برق و سرویس بهداشتی - نمایش محتوای خبر

 

 

بازارچه ذوالفقاری آبادان، بدون آب، برق و سرویس بهداشتی

مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی

بازارچه ذوالفقاری آبادان دو سال پیش با هدف جمع آوری فروشندگان میوه و فروشندگان خیابانی کوی ذوالفقاری و نظارت بر فروش محصولات و ساماندهی بازار منطقه از سوی مسئولان شهری راه اندازی شد.

بسیاری از افرادی که با هزاران امید، غرفه ای در این بازارچه از شهرداری آبادان کرایه کرده و خانه امید خود را بر آن بنا گذاشته بودند، اینک از تحقق نیافتن وعده های مسئولان به خصوص شهرداری آبادان مبنی بر جمع آوری بساطی های خیابان 30 متری ذوالفقاری و ارائه خدمات رفاهی نظیر آب، برق و سرویس های بهداشتی گلایه مند هستند.

وضعیت نامناسب طراحی این بازراچه به ویژه در بخش سقف، نگرانی هایی در خصوص ایمن نبودن آن و حادثه ساز بودن، ایجاد کرده است.

نبود سیستم خنک کننده در گرمای بیش از 45درجه آبادان، امان از مشتریان و غرفه داران گرفته است.

یکی از اهالی کوی ذالفقاری آبادان با گلایه از وضعیت بازارچه محلی کوی ذوالفقاری گفت:نظافت این بازار، مساعد نیست و به نظر می رسد مسوولان شهرداری و شواری شهر، باوجود شعارهای محرومیت زدایی از مناطق محروم، توجهی به این منطقه ندارند.

علی احمدی گفت:زباله در همه نقاط بازار پراکنده شده است و نازیبایی این بازار نیز، مشتریان را آزده است.

وی افزود:هیچ گونه امکانات زیرساختی نظیر نمازخانه، سرویس بهداشتی و حتی آب آشامیدنی در این بازار وجود ندارد.

یکی از کسبه این محل نیز نیز با بیان خالی بودن بسیاری از غرفه های این بازارچه گفت:برخی از افراد با واسطه گری اقدام به کرایه این مکان ها از شهرداری کرده و آنها را بدون استفاده رها کرده اند.

جاسمی با بیان اینکه بیش از هفت سال به فروشندگی میوه و تره بار در این محل مشغول است، گفت:چندین بار به شهرداری منطقه 3 آبادان مراجعه کردم ولی با وجود خالی بودن بسیاری از غرفه ها، نتوانسته ام غرفه ای برای درآمدزایی و کسب و کار کرایه کنم.

یکی از غرفه داران که خود را نصاری معرفی کرد  گفت:با وجود پرداخت بدهی برق از سوی غرفه داران، پس از سه ماه قبضی به مبلغ 11میلیون و 300 هزار ریال از سوی شهرداری منطقه 3 ارسال شد که بدهی پیشین بازارچه نیز در آن قید شده است.

وی افزود:با مراجعه به شهرداری و ارائه سند و مدارک مبنی بر پرداخت بدهی قبلی، اقدامی در خصوص رفع این مشکل نیز انجام نشده است.

نصاری گفت:اداره برق آبادان نیز برای نصب کنتور در این بازارچه برای غرفه داران، درخواست مبلغی برای نصب ترانس کرده است که تهیه این مبلغ از توان غرفه داران خارج است.

غرفه داران و مشتریان این بازارچه از نبود سرویس بهداشتی گلایه مندند و می گویند که حتی برای شست و شوی دست های خود پس از خرید، با مشکل مواجهند.

معاون خدمات شهری شهرداری آبادان در خصوص مشکلات این بازارچه به خبرنگار ایرنا گفت:طی نامه ای به سازمان پارک ها و فضای سبز خواسته شده تا ضمن بررسی مشکل باراز 60 متری ذوالفقاری نسبت به برطرف کردن مشکل آب و برق آن اقدام شود.

حبیب الله رشتی پور افزود:احداث سه چشمه سرویس بهداشتی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهار داشت:طرح جمع آوری دستفروشان سطح شهر نیز با توجه به حساسیت های موجود به صورت ضربتی در دستور کار شهرداری آبادان قرار گرفته و این کار به صورت نوبتی از سوی اداره اجرائیات شهرداری در حال انجام است.

افتتاح این پروژه اگر چه در روزهای اول با نقص های فراوان توجیه داشت ولی اینک با سپری شدن دو سال از بهره برداری از آن و رسیدگی نشدن به رفع مشکلات، زیبنده مردم آبادان نیست و لازم است مسئولان شهری در این خصوص تدبیر کنند.پربیننده ترین اخبار

تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول گفت:عملیات ثامن الائمه که منجر به شکست حصر آبادان در سال 1360 شد عملیاتی هوشمندانه و مقتدرانه بود که موجب تقویت اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس شد.

آرشیو اخبار

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
پخش سخنان رهبر معظم انقلاب از طریق فضای مجازی مرکز آبادان
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
⏰ جمعه، ۲ خرداد ماه، ساعت ۱۲ ظهر ⬅️ به صورت پخش زنده از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین المللی
آئین شب های قدر
مدیر کل صداوسیمای مرکز آبادان خبر داد
آئین شب های قدر
آئین شب های قدر و مراسم شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) امشب از صداوسیمای مرکز آبادان به صورت مستقیم پخش می شود .
گزارش تصویری
گزارش تصویری
مرز شلمچه باز و تردد روان است
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
لحضات ناب جنگ
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
او با مادران و پدران شهداء انس و الفتی خاص دارد و پای حرفهایش که بنشینی با بیانی صمیمی و گرم از لحظات ناب جنگ و شهداء بخوبی صحبت می کند . کمتر مراسمی مربوط به دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و خانواده های شهداست که ارشدی حضور نداشته باشد ؛ خود را مدیون...