سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | یک‌شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۱

آموزش دوخت کیف کتی چرم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

آموزش دوخت کیف کتی چرم

برنامه خونه آفتابی

روزهای پخش یکشنبه ،سه شنبه ،پنج شنبه 10:45 صبح از شبکه آبادان

------------------------------------

الگوی کیف پول زنانه – شماره ۱:

الگوی-کیف-پول

در این الگو یک مستطیل۲۰ در ۳۱سانتی هست. قسمت۱ جای پول خورد که زیپ براش درست می کنیم. قسمت۲ برای جداسازی قسمت ۱ و ۳ هست. قسمت ۳ جاکارتی هست که میشه مدلای مختلف مثل هفت هشتی یا چین چینی بدیم. برای این قسمت باید آستر بدوزیم. قسمت ۴ جای عکس و آینه هست. برای جای اسکناس هم میتونیم طول کار را در بالا یا پایین باز بگذاریم.
در مرحله اول یک مستطیل ساده به اندازه داده شده در می آوریم(میتونید اندازه ها رو تغییر بدید فقط حواستون به نسبت ها باشه)یه لایه آسترهم به همون اندازه در می آوریم و لبه های پشت چرم رو چسب آهن میزنیم و آستر رو میچسبونیم.
در مرحله دوم برای قسمت ۱ چون زیپ میخوره باید با آستر کیسه بدوزیم. یه کیسه کوچیک تر با آستر می دوزیم به زیپ(اینجاها برمی گرده به هنر خیاطی). تکه ای چرم به اندازه ۲۰ در ۸ درمیاریم و زیپ رو همون جایی که تو الگو با مستطیل نارنجی نشان دادم می چسبانیم.
برای قسمت سوم برای هر جا کارتی یه کیسه میدوزیم از پشت چرم میچسبونیم یا با دوخت تزئیینی می دوزیم.

کیف-زنانه2

قسمت ۴ چرم رو به شکل دلخواه در میاریم و یه قسمتش آینه و یه قسمت طلق عکس می چسبونیم.حالا همه این قسمت ها رو رو یه آستر به اندازه الگو به تزتیب می چسبونیم. تا اینجا دو تیکه اصلی داریم. چرمی رو که مرحله یک درآدیم میذاریم رو همین قسمت و با چسب و دوخت محکم می کنیم.یه قسمت از طول باز میمونه برای جای اسکناس.

کیف-زنانه3

برای درکیف به چند شکل میشه عمل کرد. یک راه دکمه آهن ربایی هست که در اینصورت قبل از اتصال دو قسمت به هم دکمه ها رو در محل های تعیین شده در الگو میزنیم.

حتما بخوانید: دانلود رایگان ۵ فیلم مهم آموزش چرم دوزی خانم قاصدی

الگوی کیف پول زنانه – شماره ۲

مرحله اول :

قطعاتی كه در تصویر زیر می بینید با اندازه ی مشخص شده از چرم ببرید.

مدل-کیف11

مرحله ی دوم:

مطابق تصویر زیر، روی قطعات مشخص شده خط بكشید و با پانچ یا یك شی نوك تیز سوراخ هایی تا حد امكان با فاصله های مساوی ایجاد كنید.

مدل-کیف-22

مرحله ی سوم:

دكمه ها رو به جای مناسب وصل كنید.

مدل-کیف33

مرحله ی چهارم:

حالا قسمت های كوچك را روی قطعه ی بزرگ بگذارید و با فواصل منظم سوراخ كنید و با نخ بدوزید.

مدل-کیف-44

الگوی کیف پول زنانه – شماره۳

مرحله ۱: یک الگوی کلی(۲۶ * ۱۹) مطابق شکل روی مقوا برش بزنید.

کیف0

مرحله ۲ – دروسط چرم طرح گل را بکشید و سمبه بزنید. فاصلهء سمبه ها ازهم ۵ میلی مترباشد. این طرح می تواند بسته به سلیقه تغییر کند. طرح گل را ساقه دوزی کنید، به این صورت که نخ را از سمبه شماره ۱ بیرون آورده واز رو به سمبه شماره ۳ ببرید. سپس از سمبهء شماره ۳ از زیربه سمبه شماره ۲ بیاورید. حالا ازسمبه شماره ۲ از رو به سمبه شماره ۴ بروید و از سمبه شماره ۴ از زیربه سمبهء شماره ۳ بروید. این دوخت تا انتهای کارتکرار میشود. بعد از اتمام گلدوزی، این چرم را کلا ازپشت چسب بزنید و آستر بچسبانید.

کیف11

مرحله ۳ – الگوی قسمت A  را روی چرم بگذارید ویک عدد ازاین قسمت روی چرم دربیاورید. درقسمت A دو عدد جاعکسی داریم. قسمت های جاعکسی را روی چرم خالی کنید و طلق بچسبانید. بالای هر جاعکسی را یک برش بزنید. سپس کل تکه A  را آستر بچسبانید.

کیف22

مرحله ۴ – فضای مابین دوجاعکسی را دوخت ضربدری بزنید تا فضای دوجاعکسی ازهم جدا شود. سپس لبهکار را ( لبهء جیب ) دوخت اریب بزنید تا چرم و آستر به هم دوخته شود.

کیف33

مرحله ۵ – الگوی قسمت B را روی چرم بگذارید ویک عدد ازاین قسمت روی چرم در آورید. در این قسمت مجموعا پنج جاکارتی داریم  دوتا افقی و سه تا عمودی. محل هر پنج جاکارتی را روی چرم برش بزنید.

کیف44

مرحله ۶ – ابتدا دوجاکارتی افقی را آسترکشی کنید. به این صورت که اول جاکارتی شماره ۱ را آستربچسبانید(قسمت تیره شده) سپس جاکارتی شماره ۲ را آستربچسبانید. دراین مرحله قبل از آنکه به سراغ جاکارتی های عمودی بروید یک ردیف دوخت ضربدری مابین فضای جاکارتی های افقی و عمودی بدوزید تا فضای جاکارتی های افقی و عمودی ازهم جداشوند.

کیف55

حالا جاکارتی های عمودی را آستر بچسبانید ، به ترتیب جاکارتی های شماره ۳ , ۴ و ۵ , که آستر زدن جاکارتی شماره ۵ در واقع آسترکشی کل قسمت B است. مانند مرحله ۴ لبهء کار را ( لبهء جیب ) دوخت اریب بزنید(چرم و آستر به هم دوخته شود).

مرحله ۷ – الگوی قسمت C را روی چرم بگذارید و یک عدد از این قسمت روی چرم در آورید.یک دکمه آهن ربائی روی این قسمت سوارکنید(۱٫۵ سانتی متر از لبهء کار پائین بیائید و دکمه را نصب کنید)

کیف66

مرحله ۸ – درمرحله نهایی باید تکه های A, B و C  روی تکه کلی کارچسبیده شوند:

ابتدا تکه A  را  به کل کار بچسبانید.سپس تکه B را به فاصله ۱٫۵ سانتی متر ازتکه A به کل کار بچسبانید. درآخر تکه C را به فاصله ۲٫۵ سانتی متر ازتکه B به کل کار بچسبانید. پائین تکه B و پائین تکه C را دوخت کوک ساده بزنید، به صورتی که این دوخت هم ازداخل کیف پیدا باشد هم از بیرون کیف ( برای زیبایی). حالا که هر۴ تکه به هم وصل شدند دور تا دورکار را سمبه بزنید و دوخت اریب بدوزید.

کیف77

مرحله ۹ – قسمت دوم دکمه آهن ربائی را از بیرون کیف(جلد) به فاصله ۳٫۵ سانتی متراز لبه و وسط کار سوار کنید.

کیف88به همین سادگی کار دوخت کیف شما به پایان رسیده است. شما می توانید به کمک این آموزش ها انواع کیف پولهای زیبا و متنوع بدوزید و به دیگران نیز هدیه دهید.پربیننده ترین تولیدات تلویزیون

سینمایی چشمهای آبی زهرا
سینمایی چشمهای آبی زهرا
یکی از مقامات بلند پایه رژیم صهیونیستی که فرزندی با ناهنجاری‌های ظاهری و ژنتیکی بسیار دارد؛ برای جابه‌جایی اعضای بدن فرزندش تلاش می‌کند. او گروهی را مأمور کرده تا به بهانه شیوع نوعی بیماری چشمی و معاینه کودکانِ اردوگاه‌های فلسطینیان، فرد مناسبی را...
سینمایی زن خوب، مرد خوب
سینمایی زن خوب، مرد خوب
داستان این تله‌فیلم در خصوص دو باجناق است که برای یک روز تعطیل به خارج از شهر رفته و طی این روز یک حادثه عجیب باعث به سرقت رفتن نهار می شود و آنها مجبور می‌شوند از غذای دیگری استفاده کنند که این غذا باعث تغییرات عجیب غریب در رفتار همسران آنها می‌شود...
سریال مریم مقدس
سریال مریم مقدس
مریم مقدس نام فیلمی ایرانی به نویسندگی و کارگردانی شهریار بحرانی است. این فیلم محصول سال ۱۳۷۹ می‌باشد.
مستند مسابقه ی فرمانده
مستند مسابقه ی فرمانده
زمان پخش 21:18 مدت پخش 42:31