افزایش ۵ برابری بستری بیماران کرونا در جنوب غرب خوزستان

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: نسبت به ۴ هفته قبل تعداد بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستان ۵ برابر شده است.

قاسم جان بابایی صبح امروز در حاشیه بازدید از بیمارستان آیت‌اله طالقانی آبادان گفت: با توجه به گزارش همکاران‌مان و آنچه که در این بیمارستان دیدیم، روند مراجعه به بیمارستان مقداری افزایش داشته و تعداد بستری‌ها نیز نسبت به حدود ۴ هفته قبل ۵ برابر شده است.

او اضافه کرد: در حال حاضر بیمارستان آیت‌اله طالقانی به ظرفیت کامل در حال خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی است و بیماران مبتلا به ویروس کرونا در آبادان، خرمشهر و شادگان در این بیمارستان روند درمان خود را دنبال می‌کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: با توجه به گزارش پزشکان این بیمارستان بیماران نسبت به قبل مقداری بدحال‌تر هستند و میزان درگیری ریه آن‌ها بیشتر است البته خوشبختانه امروز پزشکان ما با تجربه‌ای که کسب کردند برای درمان با مهارت بیشتری عمل می‌کنند.

او با اشاره به این مهم که مراجعه بالاتر مردم به بیمارستان نشان‌دهنده آن است که با ویروسی مواجه هستیم که شدت بروز علائم آن بیشتر است، گفت: در اهواز نیز مراجعه از مناطق حاشیه‌نشین بالا رفته است ضمن اینکه از کل خوزستان نیز به این مرکز استان برای ادامه درمان مراجعه می‌کنند.

این معاون وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: فکر کنم اگر دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود، رفت و آمد‌ها کم شود، جمع‌های خانوادگی وجود نداشته باشد و شرایط قرنطینه در زمان ابتلا به خوبی اجرایی شود بشود این شرایط را در خوزستان کنترل کرد.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر ظرفیت بستری و زیرساخت آن در خوزستان وجود دارد، تصریح کرد: البته ظرفیت درمانی در تمام دنیا محدود است و اگر مقدار بیماران از این هم بیشتر شود با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

جان بابایی اضافه کرد: در آبادان در کنار بیمارستان آیت‌اله طالقانی، بیمارستان نفت و تامین اجتماعی را نیز داریم و اگر لازم باشد از ظرفیت آن‌ها نیز برای بستری بیماران کرونایی استفاده می‌کنیم.

او گفت: مهم این است که بتوانیم با تصمیم‌گیری درست سیکل بیماری را بشکنیم تا چرخه انتقال متوقف شود و بار بیماری پایین بیاید.

در این بازدید محمدمهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت، فرهاد ابول‌نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، شکرالله سلمان‌زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان و معاونین بهداشت، درمان، توسعه مدیریت و منابع، آموزشی و تحقیقات، مشاور اجرایی و جمعی از مدیران این دانشکده و بیمارستان یادشده دکتر جان بابایی را همراهی کردند.

تیم بازدید کننده پس از بیمارستان آیت اله طالقانی آبادان، برای بررسی وضعیت بیماران بستری در بیمارستان شهیدمعرفی زاده شادگان راهی این شهرستان شدند.پربیننده ترین اخبار

تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول گفت:عملیات ثامن الائمه که منجر به شکست حصر آبادان در سال 1360 شد عملیاتی هوشمندانه و مقتدرانه بود که موجب تقویت اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس شد.

آرشیو اخبار

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
پخش سخنان رهبر معظم انقلاب از طریق فضای مجازی مرکز آبادان
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
⏰ جمعه، ۲ خرداد ماه، ساعت ۱۲ ظهر ⬅️ به صورت پخش زنده از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین المللی
آئین شب های قدر
مدیر کل صداوسیمای مرکز آبادان خبر داد
آئین شب های قدر
آئین شب های قدر و مراسم شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) امشب از صداوسیمای مرکز آبادان به صورت مستقیم پخش می شود .
گزارش تصویری
گزارش تصویری
مرز شلمچه باز و تردد روان است
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
لحضات ناب جنگ
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
او با مادران و پدران شهداء انس و الفتی خاص دارد و پای حرفهایش که بنشینی با بیانی صمیمی و گرم از لحظات ناب جنگ و شهداء بخوبی صحبت می کند . کمتر مراسمی مربوط به دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و خانواده های شهداست که ارشدی حضور نداشته باشد ؛ خود را مدیون...