استقرار نیروهای آموزش دیده در مبادی ورودی شادگان و خرمشهر

معاون بهداشتی دانشکده علوم و پزشکی آبادان گفت: تیم‌های آموزش‌دیده‌ این دانشکده ، باهدف پیشگیری از ورود و شیوع بیماری کرونا در مبادی ورودی خرمشهر و شادگان مستقر خواهند شد .

آرش یلالی معاون بهداشتی دانشکده علوم و پزشکی آبادان  دیروز در نشست ستاد پیشگیری از کرونا که در سالن جلسات فرمانداری خرمشهر برگزار شد، گفت: بعد از استقرار تیم‌های بهداشتی در آبادان، تیم‌های آموزش‌دیده‌ی دانشکده علوم پزشکی آبادان، از روزدوشنبه باهدف پیشگیری از ورود و شیوع بیماری کرونا در مبادی ورودی شهرستان خرمشهر و شادگان نیز مستقر خواهند شد.

او افزود: این گروه‌ها علاوه بر انجام غربالگری و بررسی‌های اولیه، اقدامات آموزشی در زمینه‌ی پیشگیری از بیماری‌های حاد تنفسی را نیز ارائه می‌کنند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم و پزشکی آبادان در ادامه به عرضه الکل در منطقه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه واحدهای الکل سازی منطقه اجازه توزیع الکل را ندارند جلساتی توجیهی با مدیران این واحدها برگزار و مقرر شد که عرضه الکل بین ۷۰ تا ۹۶ درصد برای ضدعفونی کردن دست‌ها و سطوح از طریق داروخانه‌های انجام شود.

یلالی در رابطه با تولید و مدیریت عرضه ماسک نیز افزود: تولید و عرضه ماسک با تعرفه دولتی هنوز به داروخانه‌ها نرسیده و عرضه‌کننده‌ها به بازار دولتی دسترسی پیدا نکرده‌اند و بر همین اساس اقدامی حد واسط تعریف شده است.

او ادامه داد: در شرایط کنونی و تا زمان رسیدن تعرفه قانونی، مراکز درمانی ملزم شدند تولیدات ضدعفونی را از بازار تهیه کنند تا از لحاظ خدمات ریزش وجود نداشته باشد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان بابیان اینکه سه بیمارستان برای مقابله با بیماری کرونا در محدوده دانشکده علوم پزشکی آبادان پیش‌بینی و بیمارستان طالقانی برای پذیرش بیماران تنفسی تعریف‌شده است، افزود: تلاش می‌شود بیماران تنفسی از دیگر بیماران جدا شوند و تاکنون بیمارستان طالقانی آبادان بیمار غیرتنفسی را پذیرش نمی‌کند تا دیگر بیماران در معرض تماس با این بیماران قرار نگیرند.

یلالی  از تعیین آمبولانس‌های مخصوص برای جابه‌جایی بیماران تنفسی خبر داد و اظهار کرد: دستگاه‌های آمبولانس کدگذاری شده‌اند و کدهایی مشخصی برای بیماران مبتلا به عارضه‌های حاد تنفسی در نظر گرفته شده است.

او به فراخوان جذب نیروی داوطلب توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز اشاره کرد و توضیح داد: فراخوان برای به‌کارگیری نیروهای درمانی موقت اعم از پزشک، پرستار، بهیار و ماما، بهداشت محیط و پیشگیری برای گذر بحران در سه شهرستان (آبادان، خرمشهر، شادگان) داده شده است و مقرر شده که در قالب قراردادهای کوتاه‌مدت ۸۰ روزه به‌کارگیری شوند.پربیننده ترین اخبار

تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول گفت:عملیات ثامن الائمه که منجر به شکست حصر آبادان در سال 1360 شد عملیاتی هوشمندانه و مقتدرانه بود که موجب تقویت اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس شد.

آرشیو اخبار

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
پخش سخنان رهبر معظم انقلاب از طریق فضای مجازی مرکز آبادان
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
⏰ جمعه، ۲ خرداد ماه، ساعت ۱۲ ظهر ⬅️ به صورت پخش زنده از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین المللی
آئین شب های قدر
مدیر کل صداوسیمای مرکز آبادان خبر داد
آئین شب های قدر
آئین شب های قدر و مراسم شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) امشب از صداوسیمای مرکز آبادان به صورت مستقیم پخش می شود .
گزارش تصویری
گزارش تصویری
مرز شلمچه باز و تردد روان است
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
لحضات ناب جنگ
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
او با مادران و پدران شهداء انس و الفتی خاص دارد و پای حرفهایش که بنشینی با بیانی صمیمی و گرم از لحظات ناب جنگ و شهداء بخوبی صحبت می کند . کمتر مراسمی مربوط به دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و خانواده های شهداست که ارشدی حضور نداشته باشد ؛ خود را مدیون...