سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

استاندار خوزستان: برنامه ریزی برای توسعه ورزش استان بدون درنظر گرفتن اعتبارات لازم منطقی نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار خوزستان: برنامه ریزی برای توسعه ورزش استان بدون درنظر گرفتن اعتبارات لازم منطقی نیست

مرکز آبادان/واحد مرکز ی خبر/ورزشی

استاندار خوزستان: برنامه ریزی برای توسعه ورزش استان بدون درنظر گرفتن اعتبارات لازم منطقی نیست

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی عصر چهارشنبه در نشست شورای ورزش استان اظهار کرد: شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها متولی مسائل شهری، فرهنگی و ورزشی هستند و تا اندازه ای در راستای توسعه زیرساخت های ورزشی اقدامات خوبی را صورت داده اند اما توسعه ورزش یکی از وظایف شهرداری ها به شمار رفته و باید در این زمینه اقدامات بیشتری را صورت دهند.
وی افزود: در زمان حاضر در جهت توسعه ورزش همگانی اراده و عزم جدی ایجاد شده و باید امکانات لازم نیز برای توسعه آن فراهم شود.
استاندار خوزستان ادامه داد: توجه به ورزش همگانی و قهرمانی یکی از وظایف اصلی ما به شمار رفته و هر دستگاهی بر اساس وظایف تعریف شده در راستای توسعه ورزش باید وظیفه خود را به خوبی انجام دهد.
وی بیان کرد: خوزستان دارای سه باشگاه فوتبال است که در لیگ برتر کشور حضور دارند و همین امر مسئولیت ما را در فراهم کردن امکانات لازم بالاتر می برد.
شریعتی تصریح کرد: باشگاه فولاد خوزستان درخصوص فراهم کردن زیرساخت های لازم برای توسعه این رشته با احداث یک ورزشگاه مجهز با اعتباری معادل یک هزار و 200 میلیارد ریال اقدامات خوبی را در دستور کار قرار داده است.
وی بر حمایت از هیات های ورزشی استان نیز تاکید کرد و گفت: تا آن جا که در توان داریم باید برای فراهم کردن امکانات حداقلی برای هیات های ورزشی استان تلاش کنیم تا انگیزه ورزشکاران را برای حضور در رقابت های مختلف و افتخار آفرینی بالا ببریم.
استاندار خوزستان گفت: مشکلات ورزش استان را نمی توان از روی کاغذ رفع کرد و اداره ورزش و جوانان استان باید باتوجه به اعتباری که در اختیار دارد در جهت توسعه ورزش استان تصمیمگیری کند.
نشست شورای ورزش استان عصر چهارشنبه باحضور استاندار و جمعی از معاونانش، برخی از مدیران کل دستگاه های اجرایی و رئسای هیات ورزشی استان در سرسرای جلسات استاندار خوزستان برگزار شد.
درپایان این جلسه مصوب شد که شهرداری ها به عنوان یک دستگاه متولی تمامی اعتبارات لازم را برای توسعه ورزش همگانی استان تامین کرده و اداره ورزش و جوانان نیز با همکاری فرمانداری ها و بنگاه های اقتصادی در شهرها تا پایان سال برنامه های مفیدی را دراین بخش تدارک ببینند.
همچنین درخصوص توسعه ورزش بانوان مصوب شد که تمامی امکانات لازم جهت تجهیز پارکهای ویژه بانوان در دستور کار قرار گیرد و گزارش پیشرفت فیزیکی پارک های در حال احداث بانوان نیز به استانداری ارائه شود.
توسعه ورزش کارکنان دستگاه های اجرایی نیز یکی دیگر از مصوبات این جلسه بود و قرار شد اداره ورزش و جوانان استان در این زمینه تعامل بیشتری با دستگاه های اجرایی داشته باشد.
استاندار خوزستان همچنین گفت: برای توسعه ورزش همگانی در سطح استان اجرای ماده 53 قانون الحاقی تحت عنوان مجاز بودن دستگاه های اجرایی برای تخصیص یک درصد از اعتبارات خود به امر ورزش را به زودی به این دستگاه ها ابلاغ می کنیم. 
به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی درحاشیه جلسه شورای ورزش استان در جمع خبرنگاران اظهارکرد: توجه به ورزش همگانی شهری و روستایی و بررسی مسائل و مشکلات آن یکی از موضوعات اصلی این جلسه بود و قرار شد جلسه بعدی شورای ورزش استان نیز به همین امر اختصاص داده شود. 
وی افزود: وظیفه حکومت ها گسترش و ارتقا و ایجاد بستر مناسب برای ورزش همگانی است اما در جهت توسعه ورزش قهرمانی خاص بخش خصوصی بیشتر از دولت ورود کرده و در زمان حاضر نیز شرکت فولاد خوزستان،ملی حفاری، گروه ملی و شرکت نفت در این زمینه فعالیت خوبی دارند و ما نیز وظیفه داریم حامی آن ها باشیم. 
استاندارخوزستان ادامه داد:باتوجه به آماری که اداره ورزش و جوانان ارائه داد حدود 80 درصد اهداف هیات های ورزشی برای برگزاری مسابقات و بخش های مختلف دیگر محقق شده است اما با این وجود بازهم مشکلاتی وجود دارد که باید رفته رفته به آن ها نیز توجه شود. 
وی بیان کرد: تاکنون مبالغ زیادی درجهت توسعه ورزش استان هزینه شده است که در این میان سهم صنایع بزرگ استان نیز برجسته است که از سوی ما قابل تقدیر است. 
شریعتی تصریح کرد: هیات های ورزش استان برای ارتقای جایگاه خود برای انجام برنامه های بیشتر به اعتبارات بیشتری نیازداند که یک امر طبیعی است اما تحقق 80 درصد از اهداف نیز قابل قبول بوده و امید است در سال جاری نیز شاهد روند رو به رشد هیات های ورزشی و تیم های استان باشیم. 
وی یادآورشد:خوزستان در ورزش رتبه دوم را درکشور به دست آورده و فاصله جزئی با رتبه اول داشته و این امر نشان می دهد که در سال گذشته تمامی ارکان استان در زمینه فراهم کردن زیرساخت ها و ارتقای سطح تیم ها تلاش کرده اند و امید است در سال جاری نیز بتوانیم جایگاه بالایی را در ورزش کشور به خود اختصاص دهیم. پربیننده ترین اخبار

تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول گفت:عملیات ثامن الائمه که منجر به شکست حصر آبادان در سال 1360 شد عملیاتی هوشمندانه و مقتدرانه بود که موجب تقویت اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس شد.

آرشیو اخبار

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
پخش سخنان رهبر معظم انقلاب از طریق فضای مجازی مرکز آبادان
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
⏰ جمعه، ۲ خرداد ماه، ساعت ۱۲ ظهر ⬅️ به صورت پخش زنده از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین المللی
آئین شب های قدر
مدیر کل صداوسیمای مرکز آبادان خبر داد
آئین شب های قدر
آئین شب های قدر و مراسم شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) امشب از صداوسیمای مرکز آبادان به صورت مستقیم پخش می شود .
گزارش تصویری
گزارش تصویری
مرز شلمچه باز و تردد روان است
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
لحضات ناب جنگ
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
او با مادران و پدران شهداء انس و الفتی خاص دارد و پای حرفهایش که بنشینی با بیانی صمیمی و گرم از لحظات ناب جنگ و شهداء بخوبی صحبت می کند . کمتر مراسمی مربوط به دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و خانواده های شهداست که ارشدی حضور نداشته باشد ؛ خود را مدیون...