اجرای طرح سلامت نوروزی در خرمشهر

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر گفت: برای اجرای هرچه بهتر طرح «سلامت نوروزی» این طرح به صورت آزمایشی و در قالب طرح «تشدید» در خرمشهر آغاز شد.

پرویز میرزایی رئیس مرکز بهداشت خرمشهر گفت: با توجه به آغاز طرح نظارت نوروزی از ۲۰ اسفندماه امسال مقرر شد با فاصله زمانی و پیش از فرا رسیدن این تاریخ به عنوان پیش درآمد نظارت بر اماکن و صنوف تشدید شود.

او افزود: طرح «ضربت» یا «تشدید» نظارت از ۲۷ بهمن سال جاری با حضور ۹ اکیپ دو نفره بازدید از بازار روز خرمشهر انجام شد و نظارت بر بازار صفا نیز در برنامه طرح تشدید نظارت پیش‌بینی شده است.

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر با یادآور شدن اینکه طرح «سلامت نوروزی» با مشارکت تمام نیروهای بهداشت محیط و در تمام سطح شهرستان انجام می‌شود، بازدید از زیارتگاه‌ها و اماکن عمومی را از اولویت نظارتی دانست.

میرزایی گفت: در طرح اصلی که طرح تشدید نظارت در نوروز است، نظارت بر اصناف حساس همچون مواد غذایی از جمله آجیل و شیرینی و بستنی‌فروشی‌ها، فست فودها در همه شهرستان به ویژه زیارتگاه و اماکن عمومی انجام می‌شود.

او در ادامه از پلمب سه نانوایی در خرمشهر طی هفته گذشته خبر داد و اظهار کرد: در ادامه اجرایی شدن مصوبه جایگزینی کیسه‌های پارچه‌ای به جای کیسه‌های پلاستیکی در نانوایی‌ها و در طی بازدید مشترک مرکز بهداشت و ادارات محیط زیست، صنعت و معدن و اماکن، سه نانوایی در خرمشهر پلمب شدند.

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر افزود: با توجه به اینکه این نانوایی‌ها تعهدات لازم را دادند، از نو بازگشایی شدند.

میرزایی با تأکید بر اینکه هدف از اجرای این طرح حذف کیسه‌های پلاستیکی از نانوایی‌های خرمشهر است، این نکته را نیز یادآور شد که الزامی برای دادن کیسه‌های پارچه‌ای بر نانوایی دیده نشده است و نانوایی‌ها به اختیار خود می‌توانند کیسه‌های پلاستیکی به مشتریان ندهند و یا کیسه‌های پارچه‌ای را جایگزین کیسه‌های پلاستیکی کنند.

بنا به گفته او روند بازرسی از نانوایی‌ها تا آخر اسفندماه امسال ادامه خواهد داشت.

 


 پربیننده ترین اخبار

تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
درمان ريزش مو با موم عسل
واحد مرکزی خبر/مرکز آبادان/علمی
درمان ريزش مو با موم عسل
محققان مي گويند موم مانند استخراج شده از كندوي زنبور عسل موجب رشد دوباره مو مي‌شود.

جدیدترین اخبار

گزارش تصویری
گزارش تصویری
مرز شلمچه باز و تردد روان است
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
لحضات ناب جنگ
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
او با مادران و پدران شهداء انس و الفتی خاص دارد و پای حرفهایش که بنشینی با بیانی صمیمی و گرم از لحظات ناب جنگ و شهداء بخوبی صحبت می کند . کمتر مراسمی مربوط به دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و خانواده های شهداست که ارشدی حضور نداشته باشد ؛ خود را مدیون...
تدارک ویژه مرکز آبادان برای ماه مبارک رمضان
تدارک ویژه مرکز آبادان برای ماه مبارک رمضان
صدا و سیمای مرکز آبادان با تولید ویژه برنامه‌های متنوع رادیویی و تلویزیونی میزبان شنوندگان و بینندگان این شبکه در این ماه خواهد بود.
مدیر پایانه راه آهن خرمشهر
مدیر پایانه راه آهن خرمشهر
خط ریلی خرمشهر - اهواز پس تعمیرات اساسی بازگشایی شده