اجرای بزرگترین پرفورمنس کرونایی در آبادان

بزرگترین پرفورمنس کشور با موضوع مبارزه با ویروس کرونا با ۴۰ بازیگر در آبادان اجرا شد.

شکراله سلمان‌زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: این وظیفه بر دوش ما است که از تمام ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود در منطقه برای کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا بهره بگیریم.

او اضافه کرد:  هنر با توجه به قابلیت‌های دراماتیک آن و امکان ایجاد تاثیرگذاری بیشتر، یکی از راهکارهای بین‌المللی مبارزه با ویروس کرونا است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: در همین راستا برآن شدیم که ضمن حمایت از اهالی فرهنگ و هنر منطقه که به هر حال در ماه‌های گذشته از گروه‌هایی بودند که در این اپیدمی منحوس آسیب جدی دیدند، از قابلیت‌های ایشان برای تاثیرگذاری در مسیر رعایت هر چه بیشتر دستورالعمل های بهداشتی استفاده نماییم.

سلمان‌زاده ادامه داد: امیدوار هستیم که با اجرایی شدن پرفورمنس فصلی برای کرونا در سطح منطقه، از این تاثیرگذاری بهره گرفته و در نهایت شاهد کاهش بار مراجعات به بیمارستان و کاستن خستگی کادر زحمتکش بهداشت و درمان باشیم.

مهدی پرویش، کارگردان این پرفورمنس نیز گفت: در این شرایط که به دلیل وجود ویروس کرونا، هنر تعطیل و هنرمند خانه‌نشین شده است، پرفورمنس راهش را پیدا کرد که با زبان خرد و اندیشه تاثیر بر روح و روان تماشاگر خود بگذارد تا شاید جانی را نجات دهد.

او اضافه کرد: شروع ایده از آنجایی آغاز شد که دیدیم عزیزانمان در غریبی و سکوت به خاک سپرده شدند، حتی بدرقه آن‌ها تا منزل ابدی میسر نبود، داغی که همیشه بر جان همه تازگی دارد.

کارگردان پرفورمنس فصلی برای کرونا ضمن قدردانی ویژه از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان به خاطر مهیا کردن شرایط اجرای این نمایش، ادامه داد: پرفورمنس «فصلی برای کرونا» با ۴۰ بازیگر و ۱۲ نفر عوامل اجرایی در ۲۶ تابلو از بزرگترین پرفورمنس‌هایی به شمار می‌آید که تاکنون در کشور اجرا شده است. این نمایش با همکاری دانشکده علوم پزشکی آبادان، ۱۲ شب در نقاط پرتردد شهر اجرا می‌شود تا شاید حداقل با این کنش نجات‌دهنده جان یک انسان باشیم.

پرویش بازیگران این نمایش را احمد عیدانی، ناصر شناوه، زینب شفیعی‌فر، ندا نصاری، کاظم خضراوی، ابولفضل داوری، ارغوان خدادادزاده، آمنه طاهرزاده، امیرحسین خواجه علی، بهروز زنگنه، امین سلیج محمودی، پرستو چعبی، حسین زرین جویی، حسین سعدی، عباس عنایتی، علی بنی سعید، عماد دریساوی، زهرا شعبانی‌نژاد، فاطمه حمیدی، فاطمه شعبانی‌نژاد، فاطمه کردوی، پریا بیرمی‌زاده، علی سلامی، محمدامین لطیفی، مبینا عساکره، سید مصطفی هاشمی، مهدی ادریسی، مهدی ثامری، مهدی طالبی، محمدرضا فرجمند، آرمان سیدی، ایدا سیدی، فریده کعبی، منا سلامی، ملیکا رخ، حسام حاکمی، محمد ورزنده، متین آغاجانی، حامد دریس و پژمان یار احمدی معرفی کرد و گفت: موعود عریان‌پور، مصطفی پرویش، مریم سعدی، نازیلا جمشیدی، امیر محمدیان، محمد فرجی، مینا صبوری، حسین داوری و دالیا معرفی نیز برخی از عوامل اجرایی این پرفورمنس بودند.پربیننده ترین اخبار

تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / حوادث
تصادف در جاده دزفول ،شوشتر مرگ راننده پراید را رقم زد
برخورد سه دستگاه خودرو در جاده دزفول ، شوشتر به مرگ راننده پراید منجر شد.
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد
فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر روز دوشنبه در آیینی با حضور فرمانده مرزبانی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی معرفی شد.
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
مرکز آبادان / واحد مرکزی خبر / اجتماعی
فرمانده تیپ 292 زرهی دزفول:شکست حصر آبادان عملیاتی هوشمندانه بود
فرمانده تیپ 292 زرهی شهید آزادی دزفول گفت:عملیات ثامن الائمه که منجر به شکست حصر آبادان در سال 1360 شد عملیاتی هوشمندانه و مقتدرانه بود که موجب تقویت اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس شد.

آرشیو اخبار

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
پخش سخنان رهبر معظم انقلاب از طریق فضای مجازی مرکز آبادان
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس ۱۳۹۹
⏰ جمعه، ۲ خرداد ماه، ساعت ۱۲ ظهر ⬅️ به صورت پخش زنده از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین المللی
آئین شب های قدر
مدیر کل صداوسیمای مرکز آبادان خبر داد
آئین شب های قدر
آئین شب های قدر و مراسم شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) امشب از صداوسیمای مرکز آبادان به صورت مستقیم پخش می شود .
گزارش تصویری
گزارش تصویری
مرز شلمچه باز و تردد روان است
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
لحضات ناب جنگ
مهرزاد ارشدی عکاس دفاع مقدس و فعال فرهنگی .
او با مادران و پدران شهداء انس و الفتی خاص دارد و پای حرفهایش که بنشینی با بیانی صمیمی و گرم از لحظات ناب جنگ و شهداء بخوبی صحبت می کند . کمتر مراسمی مربوط به دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و خانواده های شهداست که ارشدی حضور نداشته باشد ؛ خود را مدیون...